jít naiDNES.cz

Klaus ml. dráždí Okamurou: Podporuje Jakla, který kandiduje za SPD, ODS zuří!

Václav Klaus mladší (ODS) fandí Ladislavu Jaklovi, který do Senátu kandiduje za SPD. | foto: Koláž Expres.cz

Poslanec Václav Klaus mladší (ODS) se otevřeně postavil za bývalého tajemníka svého otce Ladislava Jakla, který do Senátu kandiduje za SPD Tomia Okamury. Dobře věděl, co tím rozpoutá! Z mateřské strany totiž žádné chvalozpěvy nezní, naopak. ODS do voleb ve stejném okrsku v Praze 2 nasadila herce Vladimíra Kratinu.

Bývalý tajemník prezidenta Václava Klause zafungoval jako pořádně třaskavá směs. „Podporuji Ladislava Jakla do Senátu. Byl by jistě neúplatným, svobodomyslným a pravicovým senátorem. Ty, které rozčiluje, že kandiduje s podporou SPD, v principu rozčiluje, že vůbec kandiduje,“ shrnul celou věc Václav Klaus mladší.

Proti Klausově rozhodnutí podporovat Jakla se vzápětí postavil místopředseda ODS Martin Kupka. „V případě poslance za ODS to pokládám jako projev neloajality,“ řekl Kupka Aktuálně.cz. Politik by měl podle jeho názoru podporovat hlavně kandidáty své strany. „Nejen ho podpořit, ale také přispět k jeho volebnímu úspěchu,“ dodal.

Ani předseda strany Petr Fiala nebyl ve svém vyjádření mírnější. „Kandidátem ODS v Praze 2 je Vladimír Kratina, který byl schválen všemi odpovědnými orgány a má plnou podporu naší strany,“ uvedl a dodal, že podpora Jakla není v souladu s postojem strany, ale osobní názor Klause mladšího.

Tomu podle všeho „Drtikol“ Vladimír Kratina není tak blízký jako otcův blízký spolupracovník. Toho ale za ta léta dobře zná, a tak lze jeho pohnutky a palec nahoru pro konkurenta pochopit. S Jaklem v senátu nuda rozhodně nebude, nepodceňovali bychom ale ani Kratinu...

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:07 13. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  29
 • Haha
  7
 • Cože
  7
 • Trapas
  7
 • Sladký
  7
 • Tvl
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat