Klaus ml. lanaří nové tváře: Dokonce i ve vodách TOP 09

Václav Klaus mladší prý v souvislosti s novou stranou oslovil i senátora Iva Valentu nebo Jitku Chalánkovou. | foto: Koláž Expres.cz

Poslanec Václav Klaus mladší nelení. V souvislosti se vznikem nové strany už stihl oslovit celou řadu politiků, kteří by mu mohli pomoct s jejím rozjezdem. Údajně kontaktoval senátory Iva Valentu nebo Jitku Chalánkovou. Valenta dal najevo, že si chce zachovat svou nezávislost, ale Chalánková podání pomocné ruky nevyloučila, Klausovi má bývalá členka TOP 09 rozhodně co nabídnout.

Senátorka Jitka Chalánková sice přímo nepotvrdila, že by si s Václavem Klausem mladším plácli, budoucí spolupráci ale nevyvrátila. „Nehovořili jsme v tuto chvíli přímo o této věci, ale o tématech, která máme společná,“ řekla politička médiím. Shodnou se například v pohledu na inkluzi.

Chalánková měla názorově blízko k Miroslavu Kalouskovi, který si přál, aby TOP 09 v senátních volbách Chalánkovou podpořila. Většina jeho spolustraníků to ale kategoricky odmítla. Chalánková totiž oceňuje práci Viktora Orbána a jeho přístup k řešení migrační krize.

„Považuji za zvláštní, že představitelé států Evropské unie v době vrcholící migrační krize premiéra Orbána kritizovali za jeho kroky k zastavení vlny migrantů. Po určité době v tichosti přiznali, že opatření Maďarska v čele s demokraticky zvoleným premiérem Orbánem zpomalení migrační vlny výrazně pomohla,“ zamýšlela se před časem senátorka, která je Klausovi mladšímu svými názory a zásahem na veřejnost velmi blízká.

„Jednoznačně pozitivně hodnotím Viktora Orbána za nekompromisní obhajobu základních konzervativních hodnost: obranu manželství jako svazku muže a ženy, obranu křesťanství. Tyto postoje bychom měli najít u všech představitelů Evropy, pokud nechceme naši civilizaci nechat zničit,“ dodala Chalánková.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat