jít naiDNES.cz

EU ničí republiku, ne manželství homosexuálů, řekl Klaus ml. u Bobošíkové

Václav Klaus mladší byl prvním hostem nového pořadu JB Talk, v němž se na obrazovku vrátila Jana Bobošíková. | foto: Koláž Expres.cz

Jana Bobošíková (54) pověsila politiku na hřebík a na televizní obrazovku se po dlouhých čtrnácti letech vrací coby moderátorka. Ambice má nemalé. Její pořad totiž poběží každou neděli v pravé poledne, stejně jako Otázky Václava Moravce. Do prvního dílu si pozvala Václava Klause mladšího (ODS), který promluvil proti EU i homosexuálním sňatkům.

„Největší odvahu vyžaduje obhajovat samozřejmosti. Dnešní doba je v tomto ohledu dost divná,“ poznamenal Václav Klaus mladší v pořadu JB Talk.

„Manželství je svazkem jednoho muže a jedné ženy. Budu klást velkou rezistenci, aby tento novátorský zákon byl přijat. Rodina je od slova rodit. Když nazvete psí ocas nohou, neznamená to, že pes je pětinohý,“ poznamenal na adresu zákona o homosexuálních sňatcích poslanec.

Většina klubu ODS bude prý hlasovat jako on. Chtěl by poprosit o toleranci. „Je mi úplně jedno sexualita jiných lidí, ale ať mě s tím neotravují. Nepatří to do veřejného prostoru. Je to netolerantní a rozděluje to společnost. Homosexuálové tento zákon nechtějí,“ doplnil Klaus mladší u Jany Bobošíkové.

Odmítavě se staví v otázce přijetí eura a Evropské unie vůbec. „ODS velice kritizuje řadu kroků Evropské unie, snaží se o reformu, ale zároveň jsme proevropská strana. Evropskou unii nenávidím, ničí republiku, ztrácíme svrchovanost každým dnem,“ uvedl s tím, že skeptické názory ve společnosti sílí a v budoucnosti se dost možná ještě výrazně projeví.

Poslanec známý svými výraznými postoji a názory promluvil i o tolik diskutované plošné inkluzi ve školství, která je podle něj zlem, čas si ale našel i na neziskové organizace.

„Budu navrhovat, aby všem politických neziskovkám byly zkráceny příspěvky na nulu. Politická vůle na to dnes ve Sněmovně není,“ nechal se slyšet Klaus mladší, kterého zvedly ze židle také tendence upírat lidem právo na svobodný názor.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:55 25. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  301
 • Trapas
  51
 • Haha
  26
 • Sladký
  20
 • Tvl
  18
 • Cože
  16
Komentáře

Mohlo by vás zajímat