Klaus ml. obětí cenzury Facebooku: Myslí si, že existují jen dvě pohlaví!

Václav Klaus ml. na sebe umí upozornit. Někdy tomu ale ani on sám nerozumí. | foto: ČTK

Tak a je to tady! Facebookový cenzor si počíhal na samotného předsedu parlamentního Výboru pro vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Ptáte se, co proboha zas ten neukázněný poslanec za ODS provedl? Nic menšího, než že zveřejnil humorný obrázek, který naznačuje, že člověk má jen dvě pohlaví. Něco tak nenávistného ovšem nemůže Zuckerbergovo impérium nechat bez povšimnutí.

„Big brother is watching you. Aneb cenzura, udavači a zakazovači nastupují,“ parafrázuje Václav Klaus ml. orwellovskou klasiku v reakci na odstranění poměrně nevinného příspěvku ze svého facebookového účtu.

Závadný obrázek se dotýkal genderové problematiky a celkem hrubě naznačoval, že lidská bytost je pouze dvojího pohlaví. To snad poslanec za ODS nemůže myslet vážně. Ale vypadá to, že ano!

„Některé země již pokrokově přistoupily k uznání třetího (a čtvrtého a pátého atd.) pohlaví a mají na to zákon. Možná se o tom bude brzy hlasovat i u nás. No a já budu hlasovat proti, protože jsem konzervativní. V učebnici biologie nás učili, že savci mají dvě pohlaví, a já sdílím názor, že člověk je savec. (Kmen strunatci – podkmen obratlovci – třída savci.),“ napsal Václav Klaus ml. ve svém pravidelném komentáři.

Muži a ženy jsou zde považováni za skutečné pohlaví, ostatní za duševní poruchy.

Muži a ženy jsou zde považováni za skutečné pohlaví, ostatní za duševní poruchy.

Svůj názor tvrdošíjně opírá o poznatky biologické vědy a navíc se cítí zavázán svými voliči, kteří prý mají velmi často obdobný názor jako on.

„Obrázek, co jsem nasdílel, jen velmi schematicky označuje za gender možnosti muž či žena a u dalších asi 38 ‚pohlavních‘ možností to dává do skupiny Duševní poruchy. Nenávistného na tom není nic. Obrázek netvrdí, že lidé s duševními poruchami nemají mít lidská práva nebo jim má někdo ubližovat a podobně,“ obhajuje svůj cenzurovaný názor Klaus ml.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:22 28. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  183
 • Haha
  15
 • Trapas
  14
 • Tvl
  12
 • Cože
  11
 • Sladký
  11
Komentáře

Mohlo by vás zajímat