jít naiDNES.cz

Utrpení autora večerníčků a senátora Chaloupka: Syn je opět ve vězení, vařil pervitin!

Syn Václava Chaloupka jde znovu do vězení. | foto: Reprofoto Krimi Plzeň

Měl šanci na nový život, ale vůbec ji nedokázal využít! Syn známého autora večerníčků a plzeňského senátora Václava Chaloupka (69) znovu skončil v kriminále! Tentokrát ho za mříže dostaly drogy. Ještě nedávno se přitom dušoval, že s nimi nemá žádnou zkušenost.

Chaloupkův syn Václav mladší se v roce 2016 dostal do vězení za napadení poslíčka s pizzou. Odseděl si pouze část z původně tříletého trestu. Na svobodě ale dlouho nezůstal. 

Podle serveru Krimi Plzeň byl o uplynulém víkendu z pátku na sobotu dopaden a zadržen během akce speciálního protidrogového týmu. Spolu s dalšími třemi lidmi měl ve vybydleném domě nedaleko Švihova vařit pervitin!

„Pervitin vařili čtyři lidé. Tři muži a jedna žena, přičemž všichni tři muži byli již v minulosti trestáni. Kriminalisté dali podnět ke vzetí všech tří recidivistů do vazby, který soud akceptoval, a policisté tak všechny tři muže převezli do věznice Plzeň,“ píše se na výše uvedeném webu.

Syn Václava Chaloupky jde znovu do vězení.

Syn Václava Chaloupka jde znovu do vězení.

Syn známého režiséra pohádkových večerníčků má za sebou velmi pestrou minulost. Jeho puberta byla plná divokých večírků a nočních tahů s přáteli. Vrcholem bylo již zmíněné napadení poslíčka s pizzou, kterého s dalšími spolupachateli Václav také oloupil a za ukradené peníze si užíval s prostitutkami v nevěstinci.

„Člověk tak snadno udělá hloupost, které pak tvrdě lituje po zbytek života,“ litoval tehdy Václav v dopisu z věznice. Loni v únoru byl propuštěn na podmínku.

Je zajímavé, že když si odpykával první trest, dušoval se, že s drogami nikdy neměl nic společného.

„S těmi jsem v civilu nepřišel do styku, můj problém byl alkohol, ale odhaduji, že tady je tak osmdesát procent lidí, kteří mají s drogami něco společného. Buď prodávali, nebo alespoň sami brali. Valná většina samozřejmě pervitin. Zda jsou drogy tady ve vězení, nevím, zaslechl jsem, že se tu sehnat dají, ale to je tak vše, co o tom vím,“ svěřil se tehdy pro Krimi Plzeň Václav.

Režisér Václav Chaloupek, který bývá též titulován jako „medvědí táta“, svého syna i přes jeho průšvihy stále podporoval a snažil se mu pomoci. 

Václav Chaloupek starší bývá označován za „medvědího tátu“.

Václav Chaloupek starší bývá označován za „medvědího tátu“.

Údajně za něj měl platit i několikasettisícové dluhy a pokoušel se mu usnadnit přechod do běžného života. Syn se mu za to odvděčil dalším průšvihem...

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:34 6. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  22
 • Super
  14
 • Haha
  14
 • Cože
  14
 • Sladký
  14
 • Tvl
  13
Komentáře

Mohlo by vás zajímat