jít naiDNES.cz

Hlavy vzhůru a něco si přejte! V noci na úterý budou padat hvězdy

Meteorický roj Geminidy | foto: Profimedia.cz

V pondělí se vyplatí nejít brzy spát! Každou hodinu totiž bude možné pozorovat až stovku padajících hvězd, konkrétně meteorický roj Geminidy. Přát by mělo i počasí.

Jen co v pondělí zapadne slunce, bude možné pozorovat meteorický roj. Pokud budete mít dobré podmínky k pozorování, vidět byste mohli až sto padajících meteorů za hodinu.

Fotogalerie

Nejvíce meteorů přitom uvidíte, pakliže si počkáte na půlnoc. Jak na svém webu zveřejnil Astronomický ústav Akademie věd ČR, nejvíce meteorů spadne právě od půlnoci do svítání. Noční pozorování by neměl rušit ani Měsíc.

Slunce v pondělí zapadá v 15:59 a v úterý vychází v 7:52. Pozorování ještě může pokazit počasí, protože podle předpovědi ČHMÚ má být v noci oblačno až zataženo. Místy navíc hrozí, že na oblohu neuvidíte kvůli mlhám.

Jestli si přesto chcete zajistit nejlepší místa ke sledování padajících hvězd a doufat, že vám některá splní přání, vyjeďte z města, co nejdál od světel a na nějaké vyvýšené místo.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:53 12. dubna 2016. Anketa je uzavřena.

 • Super
  15
 • Sladký
  6
 • Cože
  3
 • Trapas
  3
 • Haha
  2
 • Tvl
  2
Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře