„Kvůli svému vzhledu nevycházím ven.“ Williama přítelkyně polila kyselinou

Itala Williama Pezzula napadla jeho bývalá přítelkyně. Trpět bude do konce života. | foto: Profimedia.cz

Třiatřicetiletý Ital William Pezzulo světu odhalil snímky pořízené krátce po napadení, jehož obětí se stal v roce 2012. Jeho expřítelkyně si na něj tehdy počkala společně se svým komplicem a následně mu do obličeje vychrstli kbelík s kyselinou. William utrpěl těžké popáleniny, oslepl na jedno oko a změnil se k nepoznání. Kvůli svému vzhledu se stydí vycházet z domu, přesto je však rád za proměnu, kterou díky desítkám operací prošel.

Býval aktivním člověkem, posiloval, boxoval na poloprofesionální úrovni, rád se bavil a věnoval se baru, který vlastnil. Jenže v roce 2012 se život Williama Pezzula změnil k nepoznání.

Stal se totiž obětí útoku svojí expřítelkyně Eleny. Ta si na něj společně s komplicem počíhala před domem jeho kamaráda, aby si tam s Williamem vyřídila účty. Nad způsobem, jakým to udělala, zůstává rozum stát.

„Tu noc jsem vystoupil z auta, šel jsem do domu svého kamaráda, ale najednou se přede mnou objevili dva lidé, kteří měli zakryté obličeje. Jeden z nich mě chytil kolem krku, chytil mě za vlasy a držel mi hlavu nahoru. Druhý člověk mi do obličeje vylil kbelík s kyselinou,“ popsal William.

Takto William vypadal krátce po útoku.

Takto William vypadal krátce po útoku.

Totožnost útočníků vyšla najevo později. Mužova expřítelkyně vyfasovala osm let odnětí svobody, za mřížemi ale strávila mnohem méně času a zbytek trestu si kvůli vážným zdravotním problémům odpykává v domácím vězení. Pořídila si dokonce dvě děti, první z nich čekala už v době útoku.

William utrpěl popáleniny na 45 % těla.

William utrpěl popáleniny na 45 % těla.

Pro Williama měl útok fatální následky. „Pamatuji si, jak mě všechno začalo pálit a moje oblečení se začalo pomalu rozpouštět. Rychle jsem zaklepal na kamaráda a běžel jsem se do koupelny omýt. Všechno zbytečně, kyselina mě zničila,“ popisuje třiatřicetiletý Ital.

Kůže napadeného Itala zůstala nenávratně poškozena.

Kůže napadeného Itala zůstala nenávratně poškozena.

Z kómatu, do něhož krátce poté upadl, se vzbudil po dvou dnech. V nemocnici strávil více než čtvrt roku a podstoupil třiatřicet operací, na jeho vzhledu i zdraví se však útok kyselinou nesmazatelně podepsal. Popáleniny třetího stupně, které zasáhly 45 % jeho těla, ho na mnoha místech připravily o kůži. Nemá uši a přišel o jedno oko, na to druhé navíc vidí jen částečně.

William bude následkem útoku trpět do konce života.

William bude následkem útoku trpět do konce života.

„Nenávidím to, jak vypadám. Pět let jsem kvůli tomu nevyšel z domu. Je ale úžasné vidět, o kolik lépe vypadám v porovnání s fotkami z nemocnice,“ říká William.

Podle svých slov se stále snaží být aktivní. Oporu hledá v milující rodině a nákladnou léčbu i výdaje na právníka splácí z finanční pomoci, kterou mu posílají lidé.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:32 9. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  53
 • Cože
  12
 • Super
  11
 • Trapas
  10
 • Haha
  8
 • Sladký
  8
Komentáře