Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla dceři učitelka z Vysočiny

21. září 2018
Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale tak trochu přehnala. Těžko říct, zda měla podobné proslovy i k žákům, minimálně vlastní dceři však hrozila, že pokud nezíská vysokoškolský titul, bude z ní póvl, který má chcípnout. Kromě toho také vyhrožovala úředníkům, s nimiž jednala o předčasném nástupu dcery do školy, a přála jim smrtelnou nemoc nebo amputaci končetin. Od soudu vyfasovala podmínku.

Nemáte titul? Pak jste jen póvl, parazit a tupý méněcenný lidský odpad, který by měl raději chcípnout. Tedy alespoň podle učitelky z Vysočiny, která přesně takhle titulovala lidi bez vysokoškolského vzdělání před vlastní dcerou, zřejmě aby ji donutila lépe se učit.

Případ vyšel najevo, když se holčička o podivném stylu matčiny výchovy rozpovídala ve škole. Prozradila také, že se musela učit hanlivé básničky.

To navíc není vše.

Učitelka pro svoji dceru prosadila předčasný nástup do první třídy, což musela vyjednat s úředníky. Zprvu s nimi komunikovala vcelku normálně, jenže pak jim začala dost nechutným způsobem vyhrožovat – přála jim smrtelné nemoci, autonehody nebo to, aby přišli o obě nohy. A také smrt blízkých.

I přes to všechno si nakonec dceřin nástup do školy vydupala.

Jak správně tušíte, učitelka neměla všech pět pohromadě.

Za výhrůžky úředníkům skončila před soudem a znalci zjistili, že trpí poruchou osobnosti se schizoidními a paranoidními jevy. V posudku se píše, že její působení ve školství je nebezpečné vůči dětem.

Soud ale projednával i její chování doma, kde před dcerou urážela lidi bez vysokoškolského vzdělání. Podle znalců tím dívce mohla způsobit poruchy chování, které by mohly vést až k agresivitě. 

Za nebezpečné pronásledování a ohrožování výchovy dítěte žena vyfasovala jedenáctiměsíční podmínku s odkladem na dva roky. 

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:42 sobota 19. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

  • 62
  • 18
  • 17
  • 14
  • 11
  • 10
Komentáře