Krev a hnijící těla. V domě, kde muž preparoval tygry, se dělalo inspektorům zle

Pytlák Miloš Hrozínek skladoval těla zabitých zvířat v otřesných podmínkách. | foto: koláž Expresu

Poházená těla zvířat všeho druhu, krev, špína a silný zápach. Z hrůzného výjevu se v domě ve Zbynech u Doks, kde usvědčený pytlák Miloš Hrozínek porcoval chladnokrevně usmrcené tygry, dělalo špatně i zkušeným inspektorům. Zvířecí zabiják již sedí ve vazbě a hrozí mu až pětileté vězení, jeho sousedé se však obávají, že se brzy do jinak poklidné chatařské oblasti vrátí.

Miloš Hrozínek je jedním ze tří obviněných v kauze nechutného zabíjení tygrů, jejichž maso i další části těl jakožto produkty čínské medicíny byly prodávány nejčastěji do vietnamské tržnice Sapa. Hrozínek měl být tím, kdo nebohá zvířata porcoval.

Podle zjištění MF DNES se muž profiloval jako zkušený preparátor, jehož firma zaměstnává řadu odborníků a využívá nejmodernější techniky k vycpávání zvířat. Podle ceníku nabízel za desítky tisíc korun úpravu těl nejen tygrů, ale i medvědů, lvů či dokonce hrochů.

Realita byla ve skutečnosti jiná. Hrozínek zvířata porcoval v kůlně svého rozpadlého domu ve vesnici Zbyny poblíž Máchova jezera. Z toho, jaké podmínky v jeho „pracovně“ panovaly, se udělalo zle i zkušeným inspektorům, kteří nyní případ vyšetřují.

Muž, kterému nedávno uplynula podmínka za pytláctví, nechával těla zvířat poházená téměř všude. Většina z nich byla naskládána v mrazácích, které však nebyly zapojeny do elektřiny. Šlo o chráněná zvířata, podle MF DNES byla v jednom z nich kromě poštolek či bobrů i zkrvavená lebka muflona.

Tygr byl střelen do oka a do krku, aby se nepoškodila vzácná kůže.

Tygr byl střelen do oka a do krku, aby se nepoškodila vzácná kůže.

Nejhrůznějším nálezem ovšem bylo ještě „teplé“ tělo tygra, které leželo na podlaze. Hrozínek se ho právě chystal preparovat. Podobně jako u předchozích by ho stáhl z kůže, v primitivním kotli by vařil jeho maso a pak by vypreparoval části jeho těla, například drápy či genitálie, využívané v čínské medicíně.

Server TN.cz vyzpovídal některé sousedy, spousta z nich ale ze strachu z pomsty odmítla promluvit na kameru. „Když jsme tu večer seděli, tak jsme občas něco cítili, jak on byl preparátor, tak občas se tam vyložila z muflona hlava u slepic,“ popsal například jeden z místních.

Pytlák Miloš Hrozínek je v současné době ve vazbě, za mřížemi by mohl strávit až pět. Jeho otec, který ochotně odpovídal na dotazy MF DNES, se ovšem domnívá, že se jeho syn protiprávního jednání nedopustil, protože mrtvý tygr již není chráněn zákonem. Policie prý na syna ušila boudu.

„Můj syn by za zvířata dýchal, samozřejmě jezdil i do ciziny střílet, ale nebyl jako lidi, kteří nemají k myslivosti žádný vztah a jsou schopni jít do lesa v riflích a červeném tričku,“ prohlásil. Hrozínkovo chování ke zvířatům ovšem tomu, že by pro ně dýchal, ani trochu neodpovídá.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:14 17. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  31
 • Cože
  11
 • Super
  9
 • Trapas
  9
 • Haha
  8
 • Sladký
  7
Komentáře