Tvrdý souboj o dceru a majetek: „Dítě to poznamená,“ tvrdí Paroubkova exmanželka

Zatímco v soudní síni to vře a zpoza zavřených dveří je slyšet, jak si Jiří a Petra Paroubkovi tolik skáčou do řeči, že je soudkyně musí napomínat, expremiérova bývalá manželka Zuzana, která jej přišla k soudu podpořit, sdělila, co si o rozvodu myslí. Proč vlastně přišla a čeho se obává? Zuzana promluvila exkluzivně pro Expres!

Zuzana, bývalá manželka Jiřího Paroubka, dorazila ke středečnímu stání u rozvodového soudu, aby svého exmanžela podpořila, dodnes totiž mají dobré vztahy. Kromě toho měla ještě další důvod, proč k soudu jít.

„Jsem tady hlavně kvůli jejich dceři, protože ji mám ráda a záleží mi na ní,“ uvedla Zuzana. S malou Margaritkou (7) se zná, protože se s Jiřím dodnes v přátelském duchu stýká, několikrát byla s Paroubkovými na dovolené a dokonce měla holčičku učit francouzsky. „Obávám se, že to na Margaritku bude mít moc špatný dopad. Naposledy se mě ptala, jak to bude, že tomu nerozumí, že chce být s maminkou i tatínkem,“ dodala s obavami.

„S holčičkou máme hezký vztah, viděly jsme se, když ji měl Jiří. Je moc šikovná a nadaná, děláme spolu francouzštinu. Chtěla bych ji učit dál,“ posteskla si. Dívku vídala Zuzana také při společných dovolených, o kterých se domnívá, že mohly způsobit rozkol manželů Paroubkových. Sama Petra prý manželův dobrý vztah s exmanželkou uvedla jako jeden z důvodů, proč se chce rozvést. „Za všechno může asi to Rakousko a chata, ptala jsem se (Petry, pozn. red.), zda to ustojí, a ona, že ano. Pomáhala jsem s vařením nebo co bylo potřeba,“ uvedla Zuzana. Jak se zdá, Petra byla s takovou dovolenou méně spokojená, než původně připustila.

Že mají s Jiřím dobrý vztah, bylo vidět také o víkendu, kdy ženili společného syna. Médii proběhly fotografie, na kterých se Zuzana a Jiří drží za ruku. Znamená to velký návrat? „Za ruku chodíme proto, že už zdravotně nemůžu, musím mít podporu,“ uvedla vše na pravou míru Zuzana, která také k soudu přišla o holi a vypadala, že je pod vlivem léků, možná kvůli bolesti.

Bůhví jak slavně celou situaci paní Zuzana nevidí. „Bude to na dlouho, jde o dítě, ale i o majetek. Petra by chtěla dům v Chuchli a Jiří, aby bydlel trvalým bydlištěm na chatě, ale to by měl daleko,“ uvedla. „Od Petry to je zrada, na manželství vydělala, stále jezdili po světě, nemusela pracovat. Připadá mi, že se za něco mstí,“ dodala.

Na celém rozvodu ji však opravdu zajímá především jedna věc. „Ráda bych Margaritku vídala i nadále,“ uzavřela smutně.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:40 11. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

  • 32
  • 19
  • 19
  • 16
  • 14
  • 14
Komentáře