jít naiDNES.cz

Exprezident a pochod s mažoretkami! Klausovu Trikolóru čeká ustavující sněm

Václav Klaus mladší založil nové hnutí. | foto: Profimedia.cz

Zásadní zlom v prozatím kraťoučké historii hnutí Trikolóra nastane v sobotu 28. září v Brně. Proběhne totiž jeho ustavující sněm, bude zvolen předseda a k němu ještě tři místopředsedové. Kromě toho, že se v barvách Trikolóry konečně ukáže i exprezident Václav Klaus, dojde také na mažoretky, které zakladatel Klaus mladší sliboval už před slavnostním představením hnutí. Ty půjdou v čele slavnostní pochodu městem!

Představil stranu, pak i program a nyní je čas dát se do boje. Nestane-li se nic zásadního, Václav Klaus mladší se v sobotu 28. září stane oficiálním předsedou nově vzniklého hnutí Trikolóra.

Stane se tak na dlouho očekávaném ustavujícím sněmu v Brně. Tam budou delegáti hnutí volit kromě předsedy ještě i místopředsedy, ty bude mít Trikolóra tři.

Kromě toho dojde i na další bohatý a zajímavý program. Především se vůbec poprvé na veřejnosti jako člen Trikolóry objeví bývalý prezident Václav Klaus starší. Ten bude v hnutí předsedou odborné komise pro zahraniční politiku a právě o zahraničním programu na sněmu promluví.

Václav Klaus mladší představil program svého hnutí Trikolóra. „Je jednoduchý a...

Václav Klaus mladší představil program svého hnutí Trikolóra.

Dalšími řečníky budou Zdeněk Koudelka za spravedlnost a Petr Mach, bývalý šéf Svobodných, za ekonomické věci. Zazní také zdravice od zahraničních hostů, zástupci hnutí ale tají, kteří to budou.

Konečně mažoretky!

Než vůbec hnutí založil, naběhl si Václav Klaus mladší se slibem, že by se na slavnostním představení Trikolóry měly objevit mažoretky. Tehdy na ně nedošlo, jenže Klaus se rozhodl, že svému slibu dostojí. Už tehdy naznačil, že by se mohly objevit právě na ustavujícím sněmu.

A skutečně. Slavnostní den odstartuje pochodem zástupců hnutí, vzácných hostů i příznivců. A v jeho průvodu půjdou právě mažoretky!

Dívky budou tři, půjde o reprezentantky skupiny Lassies mažoretky Brno. Oblečeny budou jak jinak než v barvách Trikolóry a doprovázet je bude živá hudba, o niž se postará pětice hudebníků.

Pochodovat budou chvíli i před hotelem Cosmopolitan Bobycentrum před zahájením sněmu.

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře