Tragédie v ostravské nemocnici si nakonec vyžádala i sedmou oběť. Zraněná žena zemřela

12. prosince 2019
Smutnou zprávu oznámili lékaři v Ostravě. Po několika dnech v kritickém stavu nakonec svým zraněním podlehla i sedmá oběť střelce z ostravské fakultní nemocnice. Už během čtvrtečního dopoledne lékaři informovali, že se stav postřelené ženy výrazně zhoršil. V podvečer už však museli oznámit, že žena svůj souboj o život prohrála.

Zdravotní stav ženy postřelené při úterním útoku v budově polikliniky ostravské fakultní nemocnice se zhoršoval už od středy. 

„Stav pacientky je stále velmi vážný, je v kritickém stavu a ten se postupně zhoršuje,“ uvedla ve středu okolo 16. hodiny mluvčí nemocnice Petra Petlachová.

Nyní nemocnice potvrdila, že počet obětí dvaačtyřicetiletého Ctirada Vitáska stoupl na sedm. Muž z Opavska nakonec obrátil zbraň proti sobě a před dopadením policií se střelil do hlavy. Po půlhodinovém oživování následně vrah svému zranění podlehl.

Sedmá oběť masakru ležela na jednotce intenzivní péče. Zbylí dva zranění už by měli být mimo ohrožení života. Jeden utrpěl pouze povrchové zranění a dalšího zraněného již lékaři přesunuli na běžný nemocniční pokoj, jeho stav je stabilizovaný. 

Lidé v Ostravě zapalují obětem tragédie svíčky již od úterního odpoledne.

Lidé v Ostravě zapalují obětem tragédie svíčky již od úterního odpoledne.

Fakultní nemocnice Ostrava je od středy v plném provozu, což se týká také polikliniky. Traumatologickou ambulanci nemocnice otevřela ve čtvrtek.

Mezi oběťmi Ctirada Vitáska byli také dva příslušníci Vězeňské služby ČR. Oba byli u lékaře během svého volna. Jeden z mužů, které vrah na místě zastřelil, chránil svým tělem nezletilou dceru, čímž jí zachránil život.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:41 10. dubna 2020. Anketa je uzavřena.

  • 26
  • 21
  • 18
  • 17
  • 17
  • 16
Komentáře