jít naiDNES.cz

Seriál už si zadarmo nepustíte! Hollywood a Netflix se spojily proti pirátům, padl web TopSerialy.to

Seriály jako Stranger Things už si na pirátských stránkách nepustíte. | foto: YoutubeOcko.tv

Bezplatnému sledování seriálů odzvonilo. Stovky tisíc uživatelů, kteří na TopSerialy.to a mnoha dalších pirátských stránkách denně sledovali největší pecky z dílen Netflixu nebo HBO, včera zaskočila zpráva o tom, že došlo k vypnutí přehrávací serverů Openload a Streamango. Důvod? Proti provozovatelům se spojila právě celá koalice producentů v čele s Netflixem.

Div že během čtvrtečního večera nespadl Facebook. Tisíce šokovaných lidí si tam mezi sebou předávaly informaci o tom, že došlo k vypnutí stránek nabízejících bezplatné sledování takřka všech seriálů či filmů.

Nejpopulárnější z nich byl server TopSerialy.to, hollywoodské trháky zase lidé hltali třeba na FreeFilm.to.

Důvod je prostý, došlo k mohutnému zásahu proti provozovatelům pirátských streamovacích služeb Openload či Streamango. Ten vyústil až v jejich zrušení. A bez nich jsou zmíněné stránky prakticky k ničemu.

Jak celá situace vznikla? Jen server TopSerialy.to denně navštívilo kolem půl milionu diváků, takže velká hollywoodská studia, Netflix, HBO či Amazon výrazně tratily.

Ve spoustě případů se pirátské streamy těšily vyšší sledovanosti než jejich oficiální a samozřejmě placené stránky. A tak se právě tato studia spojila dohromady pod hlavičku Aliance pro kreativitu a zábavu (ACE).

„Po celé roky tyto dvě pirátské služby nepodnikly smysluplné kroky k zastavení šíření nelegální obsahu. Poškozovaly tvůrce a klamaly spotřebitele,“ řekl předseda společnosti Charles Rivkin.

Aliance pak na provozovatele podala hromadnou žalobu. Ti museli servery ukončit a budou muset zaplatit i vysoké pokuty. Přesnou částku ovšem aliance neprozradila.

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat