Jsi kolaborant Kremlu! Hayato Okamura se pustil do bratra Tomia a podal si ruku s Novotným

24. dubna 2021
Zase do něj pálí ostrými! Lidovec Hayato Okamura se opřel do mladšího bratra a šéfa SPD Tomia Okamury, který odsoudil další vyhošťování ruských diplomatů a několikrát zopakoval, že se diplomacie rozhodně nedělá ultimáty. „Kolaborant a posluhovač Kremlu Tomio jedná v zájmu Putinovy vlády,“ napsal Hayato, který se krátce předtím držel za ramena s řeporyjským starostou Pavlem Novotným.

„Jako suverénní země bychom v takovéto krizi měli nejdříve jednat. Ultimátum znamená, že nemáme zájem jednat a ultimáta vůči Rusku, od kterého nutně potřebujeme plyn a ropu, nikam nepovedou,“ nechal se v průběhu včerejšího dne slyšet šéf SPD Tomio Okamura.

V rozhovoru pro Českou televizi zdůraznil, že celý profesní život pracuje v cestovním ruchu, má zkušenosti s jednáním se zahraničím a z těchto zkušeností ví, že se diplomacie ultimáty nedělá.

Okamurův negativní postoj vůči české reakci na útok ve Vrběticích nenechal jeho bratra, lidovce Hayata Okamuru, vůbec chladným. 

„Kolaborace SPD a KSČM – pomahači Kremlu v naší zemi,“ napsal Hayato Okamura k montáži svého bratra s výrokem, že „Putinovo Rusko je na prvním místě“.

„Na dotazy některých z vás upřímně odpovídám, že jsem přesvědčený, že jde o něčí fotomontáž. Tak daleko by snad Tomio ve své veřejné propagaci kremelské politiky přece jenom nezašel... Je to dle mého názoru určitá nadsázka, která ale přesto ukazuje na realitu politiky SPD,“ dodal vzápětí.

A ani v několika dalších příspěvcích nenechal na mladším bratrovi nit suchou.

„Na naší současné domácí politické scéně je snad největším nebezpečím jednání a program Tomiovy SPD s požadavkem rychlého czexitu. Tomio jedná v zájmu Putinovy vlády v Kremlu. SPD nenabízí lidem více bezpečí, ale právě naopak jeho postupnou a naprostou ztrátu,“ napsal.

Rozkol bratrů se zdá být poměrně rozsáhlý, navíc Hayato Okamura jen pár dní předtím zveřejnil fotografie, kterak se při demonstraci u ruského velvyslanectví drží za ramena se starostou Řeporyjí Pavlem Novotným (ODS). Ten se dlouhodobě Tomiu Okamurovi a jeho straně vysmívá. 

Na politické úrovni válčí bratři Okamurové dlouhodobě. Nedávno Hayato obvinil Tomia z toho, že ždímá voliče a jeho politikou jsou lži, manipulace a propaganda.

Šéf SPD se ovšem do veřejných přestřelek nepouští. Nedávno Expresu vzkázal, že nechápe, o co bratrovi jde.

„Bratr je členem KDU-ČSL, mnoho let mu dávám práci s japonskými turisty, protože mu chci pomoci. Nevím, proč mě pomlouvá, já mám bratra rád a přeji jemu i jeho rodině všechno dobré,“ řekl Tomio Okamura.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:07 neděle 22. srpna 2021. Anketa je uzavřena.

  • 46
  • 36
  • 3
  • 3
  • 2
  • 1
Komentáře