jít naiDNES.cz

Další Modrá velryba? Teenageři pojídají jedovaté kapsle na praní a natáčí se u toho

Novou zábavou mladých je pojídání kapslí na praní. | foto: Youtube.com

Mezi teenagery se po internetu šíří naprosto nepochopitelná výzva. Její podstatou je natočit se při polykání jedovatých gelových kapslí na praní a vyhecovat někoho dalšího, aby udělal to samé! Je zřejmě jen otázkou času, kdy si podivná zábava vyžádá oběti na životech. Máme tu nástupce Modré velryby?

Boom s údajně smrtelnou hrou nazvanou Modrá velryba sice už před nějakým časem odezněl, internetem se teď ale šíří její nástupce. Předmětem nové „zábavy“ dospívajících je sníst před kamerou gelové kapsle na praní, pochlubit se světu a vyzvat k tomu i ostatní.

Asi není třeba zmiňovat, že tato bizarní srandička může člověka stát život. Kapsle Tide Pod obsahují spousty jedů a toxických látek, které běžně navozují zvracení, dýchací potíže, ztrátu vědomí nebo epileptický záchvat. Nemocnice celkem běžně přijímají malé děti, které si je pletou s cukrovinkou a jedí je. Ve spoustě takových případů bohužel kapsle způsobí smrt.

Lékaři se teď musí potýkat s nájezdy i o něco starších jedinců, kteří ale riskují život vědomě. Lavinu pojídání kapslí Tide Pod spustil na internetu americký youtuber a okamžitě se chytli další. Sociální sítě začaly být tzv. Tide Pod výzvou doslova zaplaveny, s čímž se snaží společnosti bojovat, a videa okamžitě mažou. Moc to ale nepomáhá.

Za rok 2016 přijala americká toxikologická centra 220 teenagerů, kteří kapsle Tide Pod pozřeli. Úmyslně to však udělala jen čtvrtina z nich. Za pouhou polovinu letošního ledna už je ale podobných případů okolo čtyřiceti a půlka z nich záměrně! Pokud to takhle půjde dál, statistiku z předminulého roku překročí dospívající mládež hned několikanásobně.

Kdy si asi tohle vyžádá oběti na životech? 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:54 úterý 22. května 2018. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  13
 • Trapas
  11
 • Super
  8
 • Sladký
  8
 • Tvl
  7
 • Haha
  6
Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat