jít naiDNES.cz

Plyšáci pro děti i samopaly z Německa. Pražští policisté rozebrali Tetris Challenge!

Policisté z pražské Pohotovostní motorizované jednotky Expresu rozkryli, co všechno je součástí jejich Tetris Challenge. | foto: PMJ Praha

Brokovnice, zastavovací pás s ostny, zatčený pachatel. Ale také dva plyšoví medvídci. Policisté v rámci populární výzvy Tetris Challenge „odkryli karty“ a ukázali, s jakými předměty dennodenně pracují. Ti z pražské Pohotovostní motorizované jednotky (PMJ) Expresu popsali, k čemu přesně která policejní proprieta slouží. Naopak ze Zlínského kraje se nám dostalo tajemné odpovědi, že z taktického hlediska není možné náš dotaz zodpovědět!

Vyskládat z vozu všechny pracovní pomůcky po vzoru kultovní hry Tetris a vše pak z ptačího pohledu vyfotit. Taková je podstata výzvy Tetris Challenge, která se šíří mezi bezpečnostními složkami po celém světě a má za cíl přiblížit lidem jejich práci.

V některých případech jde o mimořádně zajímavý pohled. Třeba jako u příslušníků pražské Pohotovostní motorizované jednotky, kteří představili hodně zajímavou kombinaci pracovních propriet.

Kromě dvou policistů nechybí zatčený pachatel. Dále jde ale třeba i o vybavení jako z akčního filmu.

„Mezi předměty je i taktická vesta velitele zásahu, dva nosiče balistických panelů, dvě balistické přilby s hledím, beranidlo, zásahová výbuška nebo zastavovací pás,“ popsal Expresu nadporučík PMJ Josef Jeřábek.

Policisté ze Zlínského kraje vylepšili Tetris challenge. Pochlubili se i...

Další počin policistů ze Zlínského kraje

Zastavovací pásy začala motorizovaná jednotka používat v roce 2015, tehdy právě Josef Jeřábek serveru iRozhlas.cz vysvětloval, že o jejich zařazení do výbavy usilovala PMJ delší dobu.

„Volali jsme po tom dlouho, protože problém s ujíždějícími řidiči máme soustavně. Je to taková první věc, která nám pomůže proti tomu bojovat,“ řekl.

To ale není vše, spoustu lidí nepochybně zaujal i respekt budící arsenál policistů. Jeřábek Expresu prozradil, že co se týče zbraní, je na snímku brokovnice, dále pak samopal Heckler & Koch MP7 a útočná puška Heckler & Koch G36, které používá i německá armáda.

Z příslušníků PMJ ale nejde pouze strach, také jejich posláním je v první řadě občanům pomáhat a chránit je. Proto k jejich výbavě patří například házecí pytlík pro záchranu tonoucích nebo zdravotnické rukavice a batoh.

Úsměvné je využití dvou plyšových medvídků, kteří by mohli budit dojem, že jde například o maskota samotných policistů. „Medvědi jsou určeni dětem po traumatickém zážitku,“ prozradil nám Josef Jeřábek.

Ve Zlíně zůstali tajemní

Expres.cz o popis předmětů vystavených v rámci Tetris Challenge požádal i policii Zlínského kraje. Právě jedna z tamních jednotek přišla se „zlepšovákem“, kdy na fotografii umístila i zatčeného fotbalového fanouška.

Policisté ze Zlínského kraje vylepšili Tetris challenge. Pochlubili se i...

Policisté ze Zlínského kraje si svou výbavu z taktických důvodů nechávají pro sebe.

Odpověď ale byla zamítavá.

„Chápu, že by bylo pro čtenáře zajímavé fotografie blíže rozepsat a popsat, ale není možné vaší prosbě vyhovět, a to z taktického hlediska,“ vzkázala nám vedoucí tiskového odboru zlínské policie.

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat