jít naiDNES.cz

Policisté z Česka „vytunili“ Tetris Challenge: Ukázali i zadrženého fanouška!

Policisté ze Zlínského kraje vylepšili Tetris Challenge. Pochlubili se i zadrženým fanouškem! | foto: Týdeník policie

Vedle auta vyskládají všechnu svou výbavu a často i sami sebe, vše pak vyfotí z ptačího pohledu. Mezi policejními, záchrannými či hasičskými složkami po celém světě se začala šířit tzv. Tetris Challenge. Tato výzva má za cíl pobavit, ale také přiblížit práci lidí, kteří za záchranu jiných nasazují vlastní životy. Nově se přidali i policisté ze Zlínského kraje, kteří pobavili zadrženým fotbalovým fanouškem!

Podstata šířící se Tetris Challenge je prostá. Policisté, hasiči či záchranáři vedle svých služebních vozů vyskládají vybavení a vyfotí jej z ptačího pohledu. 

Nejde zdaleka jen o legraci, ale také o snahu přiblížit lidem práci bezpečnostních složek. Ukázat, s čím vším musí jejich zaměstnanci pracovat a že jejich práce není žádný med.

Jako první odstartovali výzvu pojmenovanou podle legendární počítačové hry policisté v Curychu. Učinili tak v rámci dne otevřených dveří. V tu chvíli nejspíše vůbec nečekali, jakou lavinu tím strhnou.

Tetris Challenge se rychle rozšířila za hranice. Nejprve se chytly všechny možné složky v Evropě, zapojila se třeba i nizozemská armáda s tankem. Zanedlouho se ale s výzvou vytasili třeba i záchranáři a policisté z Mexika či Tchaj-wanu.

Policisté ze Zlínského kraje vylepšili Tetris challenge. Pochlubili se i...

Policisté ze Zlínského kraje nejsou žádná ořezávátka.

A zahanbit se samozřejmě nedali ani příslušníci bezpečnostních složek v Česku. Jako první to byli záchranáři ze Středočeského kraje. Záhy se ale přidali strážníci z brněnské městské policie, jejich pražští kolegové a další.

Policisté ze Zlínského kraje vylepšili Tetris challenge. Pochlubili se i...

Takto vypadá výbava brněnských strážníků.

Nepochybně ze všeho nejvíce se ale blýskli policisté ze Zlínského kraje. Ti totiž přišli se zlepšovákem a ke svojí výbavě přidali i zadrženého pachatele. 

Policisté ze Zlínského kraje vylepšili Tetris challenge. Pochlubili se i...

Policisté ze Zlínského kraje vylepšili Tetris Challenge. Pochlubili se i zadrženým fanouškem!

Tím je muž vybavený šálou fotbalového Baníku, právě s ostravskými fanoušky totiž mají policisté velmi bohaté zkušenosti.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat