Genderové šílenství v Británii: Tesco předělává nákupní vozíky, byly sexistické

Tyto bezpečnostní pokyny některým zákazníkům vadí. Tesco je proto vymění. | foto: Getty

Obchodní řetězec Tesco musí v Británii řešit velmi kontroverzní problém. Genderovým hysterikům se nelíbí bezpečnostní pokyny na nákupních vozících, protože je znázorňuje silueta ženy s dítětem. Jde prý o nehorázný projev sexismu a genderových předsudků! Tesco už bezpečnostní pokyny postupně upravuje.

Známý obchodní řetězec Tesco musí řešit hodně netradiční problém. Ve Velké Británii se zákazníkům nepozdávají bezpečnostní pokyny na nákupních vozících a některé z nich dokonce až hrubě urážejí.

Důvod je prostý – bezpečnostní pokyny jsou vysvětlovány na siluetě v šatech, která je obklopena dětmi. A naznačovat, že nákupy a starání se o děti má být úkolem ženy, to je podle některých Britů projevem nehorázného sexismu a genderových předsudků!

Britský server Daily Mail na svých stránkách cituje například Matta O´Connora, který je známým bojovníkem za práva otců z organizace Fathers4Justice. Ten tvrdí, že Tesco musí takový „genderový apartheid“ okamžitě zastavit. Ve svém rozhořčení není rozhodně sám, podle některých jsou bezpečnostní pokyny na vozících dokonce „každodenním sexismem“.

Tesca se ale zároveň na sociálních sítích spousta lidí zastává. Ředitelka fondu pro britské ženy a dívky Samantha Rennieová například nařčení označila za naprosto směšné.

Jenomže i přes veřejné zastání se obchodní řetězec rozhodl bojovníkům za genderovou rovnost vyhovět. „Všichni jsou v Tescu vítáni, a proto jsme se rozhodli obrázky vyměnit, abychom používali nový, genderově neutrální design. Už je na více než 20 000 vozících a v budoucnosti bude úplně na všech,“ cituje mluvčí Tesca například britský server Metro.

Zákazníci tak nově budou nakupovat s vozíky, na kterých je o bezpečném zacházení bude informovat panáček, který není ani ženou, ani mužem.

Ve Velké Británii nejde o první případ, kdy se společnost podobně bizarním stížnostem podřídila. V polovině loňského roku londýnské metro upravilo hlasatele, aby místo „Dámy a pánové“ cestující oslovoval genderově neutrálním „Dobrý den všem“. Tím má údajně vyjít vstříc i bisexuálům nebo transsexuálům.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:06 14. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  28
 • Haha
  23
 • Tvl
  12
 • Super
  11
 • Cože
  10
 • Sladký
  8
Komentáře