jít naiDNES.cz

Další útok IS v Evropě: Tři lidé jsou mrtví, policie útočníka zastřelila

Francií otřásl další teroristický útok. V samoobsluze ve městě Trébes na jihu země zazněla střelba, úřady potvrdily tři oběti. Několik dalších lidí bylo zraněno. Útočník v obchodě držel rukojmí, ty však propustil a v obchodě zůstal pouze s jedním policistou. Přihlásil se k Islámskému státu a požadoval, aby byl na svobodu propuštěn terorista Salah Abdeslam. Policisté ho zneškodnili.

Podle informací vešel 26letý Maročan Redouane Lakdim v 11:15 do supermarketu Super U, vypálil několik ran ze své zbraně a křičel: „Jsem voják Islámského státu!“ Podle některých informací také vykřikoval, že jde „o odvetu za Sýrii“. 

Francouzská média informovala o třech obětech, což úřady následně potvrdily. Policie již útočníka zastřelila. K útoku se přihlásil Islámský stát, agentura Reuters však upozorňuje, že své tvrzení ničím nepodložil.

Terorista požadoval, aby byl na svobodu propuštěn Salah Abdeslam, jediný přeživší strůjce teroristických útoků v Paříži.

Lakdim v supermarketu držel rukojmí, nakonec je však propustil. Učinil tak výměnou za to, že do obchodu přišel policista, a rukojmí tak zachránil. Kromě střelné zbraně byl podle informací vyzbrojen i granátem.

„Podle toho, co mi bylo řečeno, velké skupině zákazníků bylo umožněno odejít, ale zadrželi rukojmí i v sousedním obchodě s peugeoty,“ řekl mluvčí řetězce Super U.

Již 15 minut před útokem došlo v nedalekém městě Carcassonne ke střelbě na skupinu policistů z projíždějícího auta, v němž seděli dva muži. Jeden policista byl postřelen do ramene.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:27 21. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  9
 • Super
  8
 • Trapas
  8
 • Haha
  7
 • Sladký
  7
 • Cože
  6
Komentáře