Bulhar, který chtěl Terezu vysvobodit terorismem: Přes tři roky natvrdo a vyhoštění z ČR!

Bulhar Nikolaj Ivanov (22), který Pákistánu hrozil teroristickými útoky kvůli zadržení heroinové pašeračky Terezy, byl odsouzen na tři roky a čtyři měsíce odnětí svobody a také na osm let vyhoštěn ze země. Dnes o tom, zatím nepravomocně, rozhodl Krajský soud v Plzni. Mladíkovi přitížila trestní minulost i to, že čin plánoval.

Když byla v lednu v pákistánském Láhauru zadržena Češka Tereza s kufrem plným heroinu, bulharský mladík Nikolaj z Plzně se rozhodl vzít „spravedlnost“ do svých rukou a půvabnou blondýnku osvobodit. Bohužel se ale dopustil poměrně závažného trestného činu.

Do redakcí pákistánského serveru Daily Pakistan a jedné z místních televizí poslal výhrůžnou SMS zprávu. V ní stálo, že pokud policie zadrženou Terezu do 48 hodin nepropustí, uskuteční se v Pákistánu teroristické útoky. Nikolaj místo toho sám brzy skončil v želízkách.

Krajský soud v Plzni dnes rozhodl o jeho osudu. Jak informovalo Právo, za nebezpečné vyhrožování terorismem dostal mladý Bulhar trest odnětí svobody na tři roky a čtyři měsíce, k tomu byl navíc na dlouhých osm let vyhoštěn z Česka. Rozsudek zatím není pravomocný a jak Nikolajova obhájkyně, tak i státní zástupce si nechali lhůtu pro odvolání.

Mladíkovi tak nepomohla ani podivná obhajoba, že vypil čtyři deci whisky a čin spáchal pod vlivem alkoholu a následkem impulzivního jednání. Výhrůžky se dokonce snažil v podstatě obhájit tím, že jednal v dobré víře pomoct Tereze a odhalit ty, kteří ji přinutili pašovat drogy.

Ačkoliv státní zástupce Martin Bílý uznal za polehčující okolnost, že Nikolaj neprojevuje agresivní sklony, neměl prostředky svou hrozbu naplnit a projevil lítost, přitěžující okolnosti u jeho osoby převažují.

Mladík se v minulosti dopustil několika krádeží i vloupání, podle obžaloby navíc nejednal impulzivně, ale svůj čin měl naopak dobře promyšlený a plánoval ho 24 hodin dopředu. Z historie jeho mobilního prohlížeče navíc kriminalisté zjistili, že hledal nabídky na prodej samonabíjecích pistolí.

„Obviněný jednal tak, aby tyto výhrůžky byly v Pákistánu publikovány, měly dopad na společnost a vyvolaly v ní strach. Tím chtěl působit na orgány veřejné moci či vládu Pákistánu, aby byla Tereza H. propuštěna,“ stojí také v obžalobě.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:56 6. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Sladký
  14
 • Cože
  13
 • Tvl
  12
 • Super
  9
 • Haha
  8
 • Trapas
  8
Komentáře

Mohlo by vás zajímat