Soud s Terezou: Předvedou dva členy gangu, které práskla. Co jí za to hrozí?

V pákistánském Láhauru o víkendu proběhlo další soudní stání s jednadvacetiletou Terezou, kterou celníci zadrželi 10. ledna na místním letišti s kufrem plným heroinu. Dívku ale tentokrát před soud nepředvedli samotnou – v jejím případu totiž začala padat obvinění členů gangu, které během výslechů práskla kriminalistům! Jak jednání dopadlo?

Soud s heroinovou pašeračkou Terezou H. probíhá v poněkud netradičním duchu. První jednání mělo proběhnout minulý týden, to si však soudce vzal dovolenou a případ odročil na 17. března. Nakonec je ale vše jinak a mladou Češku eskorta předvedla už během uplynulé soboty.

Co se týče samotné Terezy, žádný posun během soudního stání nenastal. Trvalo pouhých 15 minut, k žádosti o propuštění na kauci se soudce nevyjádřil a jednání opět odročil, tentokrát na 20. března. 

Soud už má k dispozici písemné vyhotovení dívčina obvinění, jeho podrobnosti ale známy nejsou. „Existuje v urdštině, ale není ještě přeložené do angličtiny,“ oznámila mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová.

Terezu, která během posledních týdnů za mřížemi viditelně přibrala na váze, také během soudu navštívil honorární konzul. „Měl možnost s dotyčnou krátce pohovořit, dal jí dopis od rodiny,“ prozradila Valentová.

Zásadní novinkou ale je, že v případu mladé Češky začala padat obvinění členů gangu, které během výslechů bezhlavě práskala vyšetřovatelům. K sobotnímu soudu byl předveden i muž jménem Shoaib, který Tereze zajišťoval ubytování a věci spojené s focením, kvůli němuž měla do Pákistánu létat. Vše zřejmě dělal na žádost svého bratra, který je blízkým přítelem bosse Tárika.

Kromě toho bude soud při dalším jednání rozhodovat i o vině dalších zločinců. Jak informoval server Pakistan Point, jedná se o Pákistánce Aftaba Anwara a Harúna Afrida, které měla policie zatknout na základě dat z Terezina telefonu.

Již dlouho se mluví o tom, že se dívka udáváním členů gangu vystavuje velkému nebezpečí kvůli hrozbě pomsty. Jak se totiž zdá, skupina, které pomáhala drogy z Pákistánu pašovat, je zřejmě rozsáhlou zločineckou organizací.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:01 10. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  14
 • Super
  8
 • Sladký
  8
 • Cože
  7
 • Trapas
  7
 • Tvl
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat