Kauza heroinové Terezy není ani zdaleka u konce: Toto všechno ji ještě čeká!

20. března 2019
Ve středu si nejslavnější česká pašeračka Tereza Hlůšková (22) vyslechla svůj ortel, dostala osm let a osm měsíců v pákistánské věznici. Její příběh ale není zdaleka uzavřený a leccos se může změnit. Co všechno ještě mladou dívku čeká?

Podle zdrojů redakce Expres.cz by si Tereza Hlůšková měla odsedět svůj trest ve věznici Kot Lakhpat v Láhauru. Ve stejném kriminále Češka trávila více než rok svého života. 

Teď pouze vymění vazební celu za celu pro „normální“ vězeňkyně. A zde ji rozhodně nečeká procházka růžovým sadem.

Podle bezpečnostního analytika Andora Šándora bude Tereza pod silným náboženským vlivem ze strany svých spoluvězeňkyň. 

„To nebude nic ideálního. Pravděpodobně se s nimi nejvíce sžije, když konvertuje k islámu. Bude pro ni jednodušší pak to tam přežít. Když konvertujete, ti lidé vás přijmou mezi sebe. Těžko tam můžete přežívat sám v ústraní osm let a osm měsíců. To by nikdo nezvládl,“ řekl nám bezpečnostní expert Šándor.

Drsný život v kriminále

Kolují zvěsti, že ve věznici Kot Lakhpat panují dost drsné podmínky. Údajně jsou zde ubytováni ti nejhorší zločinci, probíhají zde popravy a propuštěné kriminálnice si často stěžují na zdejší režim.

Zmiňují se většinou velice špatné hygienické podmínky. Nejčastějšími nemocemi jsou zde hepatitida typu C, tuberkulóza nebo třeba i virus HIV.

Stále svítá naděje

Tereze ale ještě svítá několik nadějí. Například podle našeho zdroje se dívka plánuje odvolat u pákistánského nejvyššího soudu, na což má třicet dní.

„Proti rozsudku je možné podat odvolání k Vrchnímu soudu v Láhauru,“ potvrdil nám Robert Řehák, zástupce ředitele tiskového odboru Ministerstva zahraničních věcí ČR. 

Vzhledem k tomu, jak dlouho proces s Terezou doteď trval, dovedete si asi představit, jak nekonečné může být případné pokračování. 

Přesun do Česka?

Úplně vyloučené není ani to, že si Tereza bude moct nakonec trest odpykat ve své rodné zemi. Česká republika zatím s Pákistánem nemá podepsanou smlouvu o vydávání vězňů, ale to se může velice rychle změnit.

„Česká republika s Pákistánem o této dohodě jedná,“ potvrdil nám Řehák, který také doplnil, že Tereza si o odsezení trestu v České republice musí sama požádat.

„Pokud si odsouzená Češka požádá u pákistánských úřadů o předání k výkonu trestu do České republiky, pak česká strana podnikne všechny nezbytné kroky k tomu, aby mohla být k výkonu trestu do České republiky předána,“ říká dále mluvčí ministerstva.

Vypadá to, že i v případu Terezy Hlůškové platí známé rčení, že naděje umírá poslední.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:03 čtvrtek 18. července 2019. Anketa je uzavřena.

  • 46
  • 25
  • 25
  • 21
  • 15
  • 14
Komentáře