jít naiDNES.cz

Heroinová Tereza a její právník hrají vabank: Oběma jde o všechno!

Tereza se svým právníkem | foto: Expres.cz

Tak teď už je jasné, proč Asghar Dogar dělá pro Češku Terezu Hlůškovu (23) první poslední. Pro právníka je ostře sledovaný případ nepravomocně odsouzené pašeračky naprostou prioritou. Jde nejen o jeho právnické ego, ale dokonce i o jeho živobytí!

Všichni Dogarovi klienti mají v tuto chvíli prý smůlu a musí si počkat, až skončí případ Terezy Hlůškové. Pokud Asghar Dogar svůj boj o dívčinu svobodu prohraje, hrozí mu krach!

„Terezin případ je pro něj velmi důležitý, protože je všeobecně známý, a pokud ho prohraje, už nikdo nebude chtít, aby ho obhajoval,“ sdělil serveru Blesk.cz pákistánský zpravodaj Alí Aršád.

„Terezin právník se tak už nebude objevovat v rutinních případech, o které se postarají jeho spolupracovníci, aby se on mohl připravovat jen na její případ. Hodlá udělat úplně vše, co je v jeho silách, aby byla propuštěna,“ dodal Aršád.

Terezu Hlůškovou zadrželi pákistánští celníci loni 10. ledna na letišti v Láhauru. Dívka měla u sebe v zavazadle devět kilogramů heroinu, o nichž prý nevěděla.

Původně dívku z Uherského Hradiště zastupoval kontroverzní obhájce Čaudhrí Džavád Zafar. Ten se ale choval spíše jako obchodník než právník. Redakci Expres.cz v minulosti nabízel, že jí za „mírný poplatek“ zašle kopii celého vyšetřovacího spisu.

Netrvalo dlouho a Tereza si našla jiného právníka v gentlemanovi Asgharu Dogarovi. Ten se k ní choval vždy uctivě, vůbec nekomunikoval s českými médii, a dokonce jí dal slevu na své služby. Když měla Tereza „své dny“, do cely jí přinesl hygienické potřeby.

Češka Tereza Hlůšková by měla stanout před pákistánským soudem v pondělí 7. října. Projednávat by se mělo její odvolání proti březnovému rozsudku, který ji poslal na osm let a osm měsíců za mříže.

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat