Tereza Hlůšková, která si odseděla téměř čtyři roky v pákistánském vězení za údajné pašování heroinu a koncem roku 2021 se konečně dostala na svobodu, o svém příběhu natočila mnoho videí na svůj kanál na Herohero.
Nedávno také vyšla její první kniha s názvem Velmi osobní zpověď, kde Tereza čtenářům mimo jiné popisuje, co vše se odehrálo v jejím životě před zatčením.
Nyní Tereza v rozhovoru pro Expres.cz zavzpomínala, jak v pákistánské věznici Kot Lakhpat, která je proslulá drsnými podmínkami pro tamní vězně, probíhaly oslavy Nového roku. Mnoho lidí jistě překvapí, jak hezky bylo o kriminálnice postaráno.
„Pákistánci to slaví podobně, jako my. V base jsme my Silvestr nijak neřešily, spíše se to týkalo holek na velké cele, kde jich bylo třeba 50. Ty tam měly silvestrovské písničky, tancovaly, navařily si jídlo a jedly. Já spíše počítala, kolik mi tam zbývá ještě roků, než půjdu ven. Holky to ale prožívaly dost,“ vzpomíná Hlůšková.
„Já jsem se snažila, abych neusnula do půlnoci. Jeden rok jsem na Silvestra byla na cele s Černoškou, co se jmenovala Grace. O půlnoci začaly všechny křičet a ona řvala na ostatní přes mříže v jejich jazyce Šťastný nový rok. To bylo všechno a šly jsme spát. Ráno bylo ale lepší, protože nám do basy přivezli dort,“ pokračuje Tereza Hlůšková.
„Dort nám přivezli ti, co pomáhali vězňům z venku. Nosili pravidelně jídlo, oblečení a podobně. 1. ledna vždy dovezli dort a vedoucí vězeňkyň ho nakrájela, každé dala kousek a objala nás. Všechny jsme se na ten den hezky oblékly. Chtěly jsme mít na sobě nové oblečení,“ popisuje Hlůšková, která si během pobytu v pákistánském kriminále všimla jedné zajímavosti.
„V Pákistánu spoustu lidí nezná své datum narození, protože tam skoro každý má deset dětí (smích). Když lidé dostávají občanku v 15 letech a neví, kdy se narodili, tak jim tam napíší datum narození 1. ledna. Ti lidé fakt často neví, kdy se narodili. Je to tam úplně běžné. Takže půlka kriminálu měla 1. ledna narozeniny,“ dodala s úsměvem Tereza Hlůšková.
Fotogalerie |