jít naiDNES.cz

Smutné narozeniny v pákistánském vězení: Tereza pila jen čaj a plakala

Tereza se z Pákistánu jen tak nedostane. | foto: Koláž Expresu

Nepravomocně odsouzená pašeračka Tereza Hlůšková před pár dny oslavila v base své 23. narozeniny. Bezesporu šlo o její nejhorší oslavu v životě. Šance na vytouženou svobodu jsou minimální a v cele jí navíc bachaři zakázali dort. Nejspíše i z těchto důvodů na tom v posledních dnech není Tereza vůbec dobře. Úplně se uzavřela před okolím a celé dny jen propláče.

Podle exkluzivního zdroje redakce Expres.cz, který případ Terezy Hlůškové sleduje přímo z místa dění, si mladá Češka na své narozeniny připila velmi netradičním nápojem.

„Dala si jen zelený čaj. Celý svůj narozeninový den proplakala. Rozveselit ji nedokázaly ani spoluvězeňkyně,“ popsal nám člověk, který má kontakty ve věznici Kot Lakhpat, kde si Češka odpykává svůj skoro devítiletý trest.

Terezin psychický stav je podle našeho zdroje horší a horší. I několik dní po zmíněných narozeninách se dívka s nikým nebaví, je velice smutná a pláče.

„Nebaví se teď vůbec s nikým. Dokonce ani s těmi, kteří jí popřáli k narozeninám,“ dodal náš zdroj z Pákistánu.

Ještě před pár měsíci přitom Tereza Hlůšková rozdávala úsměvy na všechny strany a působila velice sebevědomým dojmem. 

Vskutku sebevědomý výraz Terezy Hlůškové před posledním soudem.

Vskutku sebevědomý výraz Terezy Hlůškové před jedním z posledních soudů.

Vše změnil až 20. březen, kdy soudce Terezu shledal vinnou v kauze pašování heroinu a uložil jí trest osm let a osm měsíců v pákistánské věznici.

V tu chvíli se jinak usměvavá a optimistická Tereza sesypala jako domeček z karet. Jediným člověkem, s nímž v tuto chvíli komunikuje, je její právník Asghar Dogar. Ten by nakonec měl dívku z Uherského Hradiště zastupovat i u nejvyššího soudu.

Dívka věřila, že se dočká svobody.

Dívka věřila, že se dočká svobody.

Redakce Expres.cz před časem oslovila bývalého Terezina advokáta Čaudhrího Džaváda Zafara a ten vyjádřil názor, že Tereza má u nejvyššího soudu slušné šance.

„Vidím to tak na sedmdesát procent,“ řekl Zafar Expresu s tím, že vše ale záleží na schopnostech jejího současného právníka.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:42 pondělí 9. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  69
 • Trapas
  29
 • Haha
  25
 • Tvl
  25
 • Sladký
  22
 • Cože
  21
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat