jít naiDNES.cz

Česká novinářka Engelová: Pro Terezu je trest výhra, na odvolání bude čekat roky

Téměř devět let v pákistánském vězení si bude muset odsedět Češka Tereza Hlůšková (22), která byla shledána vinnou v kauze pašování devíti kilogramů heroinu. Dalo by se tak říct, že za každé kilo si odsedí jeden rok. Po vyřčení rozsudku se jinak vždy usměvavá a sebevědomá dívka sesypala jako domeček z karet. Trest považuje za velice krutý, navíc v minulosti několikrát dala jasně najevo, že nic jiného než svobodu nebere. Podle české novinářky Terezy Engelové (43), která v Pákistánu žila a zná tamní poměry, je ale výše trestu pro Terezu Hlůškovou vítězství. Horší to ale prý bude s případným odvoláním, na které by dívka z Uherského Hradiště mohla čekat několik let.

Podle Terezy Engelové mohla nejslavnější česká pašeračka vyfasovat mnohem tvrdší trest.

„Myslím si, že dostala tu úplně nejnižší možnou hranici, kterou za takový delikt dostat mohla. Je to pro Terezu Hlůškovou velké vítězství. Za to množství drogy mohla dostat až dvacet let. To je sazba, která se za takový delikt v Pákistánu běžně objevuje,“ řekla v rozhovoru pro DVTV česká novinářka, která kauzu Terezy Hlůškové sleduje.

Tereza Hlůšková má třicetidenní lhůtu na to, aby se proti rozsudku odvolala. 

„V případě, že se odvolá, tak její odvolání bude posuzovat nejvyšší soud ve složení dvou soudců a to může trvat tři až čtyři roky. Ty soudy jsou zavalené,“ říká Engelová. „Pokud se odvolá, tak bude čekat dlouho na výsledek odvolání. Musely by se v případu najít nové důkazy, muselo by se zjistit něco nového,“ dodává novinářka.

Příběh nejslavnější české pašeračky se začal psát loni 10. ledna, kdy Terezu Hlůškovou na letišti v Láhauru zadrželi celníci a našli u ní v zavazadle devět kilogramů heroinu. 

Terezu čeká peklo v pákistánské base.

Terezu čeká peklo v pákistánské base.

Dívka strávila ve vazební cele více než rok a celou dobu tvrdila, že je nevinná a brzy bude zpět doma. Ve středu se ale její sen o svobodě rozplynul. 

Dívka vyfasovala osm let a osm měsíců v pákistánské věznici. K tomu navíc ještě dostala pokutu 113 tisíc rupií, tedy přibližně 18 tisíc korun.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:14 19. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  105
 • Haha
  33
 • Sladký
  24
 • Trapas
  23
 • Cože
  19
 • Tvl
  18
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat