Dozorci Tereze zabavili předměty, kterými by si mohla ublížit, je ale důvod?

17. března

V Pákistánu mají strach o Terezino zdraví! | foto: Expres.cz

V Pákistánu se bojí o Terezu Hlůškovou (22)! Češce, která je tamními úřady obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, měli bachaři zabavit několik nebezpečných předmětů, jimiž by si mohla ublížit. Kvůli těmto opatřením se Tereza bude muset naučit jíst holýma rukama.

Náš zdroj z Pákistánu v minulých dnech navštívil věznici Kot Lakhpat, kde Tereza Hlůšková už více než rok čeká na svůj ortel, a mluvil s místními dozorci věznice. 

Ti mu potvrdili, že dívce byly zabaveny určité předměty, protože zde panuje podezření, že by si dívka mohla ublížit. Zabavena byla například lžička nebo zrcadlo.

Bachaři to prý udělali z toho důvodu, že se celý případ blíží do finiše a je možné, že finální ortel Terezu tak psychicky zničí, že se dívka pokusí vzít si život.

„Občas se to tu stává,“ potvrdil zdroj nemilou skutečnost a také dodal, že Tereza se prý bude muset naučit jíst rukama, protože na cele nebude mít z důvodu obav o její zdraví příbory.

Zvláštní speciální nařízení budou platit i v den, kdy bude vyřčen rozsudek. „Terezu doveze k soudu speciální vůz a za ním pojedou ještě dvě další auta, kde budou členové eskorty,“ dodal Pákistánec, který kauzu od počátku sleduje z místa dění.

Je ale spekulativní otázkou, jak moc jsou obavy o psychické zdraví Terezy důvodné. Češka k soudu chodí často s úsměvem na rtech a v dobré náladě, plakala jen výjimečně, navíc u každého stání předvádí přímo módní show. Střídá barevné šátky a kombinuje modely, je záhadou, kde na takovou parádu bere nebo kdo jí to povoluje. Na snímcích je vidět, že stejně vstřícně se chová i její ozbrojený doprovod, stráž se usmívá do kamery a Tereza s nimi kolikrát vesele komunikuje. Spíše je tam za místní hvězdu než za dívku obviněnou ze závažného zločinu.

Češka Tereza Hlůšková byla zadržena na pákistánském letišti v Láhauru 10. ledna 2018. Celníci u ní našli devět kilogramů heroinu. 

Dívka od začátku tvrdí, že je nevinná, do Pákistánu jezdila jen coby modelka a drogy jí někdo podstrčil. Už brzy se dozvíme, jestli této verzi věří kromě ní také soudce.

Fotogalerie

Anketa

Dozorci Tereze zabavili předměty, kterými by si mohla ublížit, je ale důvod?

Super 20
Haha 30
Cože 13
Tvl 11
Komentáře