Už se zase směje! Tereza se v base chystá na muslimský svátek, dostala dárek!

Rozdávala úsměvy na všechny strany. | foto: Expres.cz

Je tomu už hodně dlouho, co měla nepravomocně odsouzená pašeračka Tereza Hlůšková (23) z něčeho upřímnou radost. Vyhlídky na svobodu nejsou zrovna růžové, už téměř dva roky neviděla svou rodinu a kamarády, nedávno se dokonce otrávila vězeňskou stravou a skončila v nemocnici! Teď jí ale úsměv na tváři vykouzlil dárek od právníka Asghara Dogara. Díky němu se Češka ještě o něco víc těší na blížící se muslimský svátek.

Od 11. do 15. srpna muslimové slaví svátek oběti, kterému se také říká velký svátek. Menší oslavy proběhnou i ve věznici Kot Lakhpat, kde si téměř devítiletý trest odpykává Češka Tereza Hlůšková.

Podle našeho zdroje je Tereza před svátky v dobré náladě. Radost jí udělal dárek od jejího právníka.

„Dostala krásné pákistánské šaty. Už se těší, až si je obleče během oslav,“ svěřil se nám člověk, který případ Terezy Hlůškové bedlivě sleduje přímo v Pákistánu a má kontakty přímo ve věznici.

„Jakmile dostala dárek, napsala právníkovi děkovný dopis, ve kterém mu za šaty děkuje,“ doplnil náš zdroj.

Tereza měla z dárku takovou radost, že se v šatech prý ukazovala před dalšími vězeňkyněmi. „Byla po dlouhé době opravdu šťastná,“ řekl ještě zdroj.

Terezu Hlůškovou zadrželi pákistánští celníci loni v lednu na letišti v Láhauru. Mladá Češka měla v kufru devět kilogramů heroinu. I přestože u soudů působila nadmíru sebevědomě a říkala, že s drogami nemá nic společného, soudce jí v březnu napařil osm let a osm měsíců. 

Rozsudek dívku totálně zdrtil. Prostřednictvím svého právníka podala Tereza ihned odvolání a věří, že soud ji brzy osvobodí.

Proti je ale státní zástupce, který se nechal slyšet, že pro dívku žádá mnohem tvrdší trest.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat