Bez peněz nemá šanci! „Odvolání podám, až mi Tereza zaplatí,“ řekl dívčin právník

Soudce Šahzád Raza ve středu poslal Terezu Hlůškovou (22) za pašování drog na osm let a osm měsíců do pákistánského kriminálu. Mladá Češka se poté totálně složila. Ubrečenou ji od soudu vyprovázela policejní eskorta. V patrně nejhorších chvílích svého života se dívka se nedočkala podpory ani od svého právníka Asghara Dogara, který jinak vždy působil jako dokonalý gentleman. Advokát tentokrát ihned po soudu začal mluvit o penězích, které pokud od Terezy nedostane, bude si Češka muset hledat nového právníka!

Tereza Hlůšková čekala ve vazbě na rozsudek téměř rok a čtvrt. Pevně věřila ve schopnosti svého právníka Asghara Dogara, s nímž spolupracovala od loňského dubna, kdy se zbavila nedůvěryhodného advokáta Čaudhrího Džaváda Zafara. Ten se proslavil tím, že za „mírný poplatek“ nabízel citlivé informace týkající se jeho klientky.

Oproti Zafarovi působil Dogar na první pohled jako skutečný profesionál a také jako dokonalý gentleman. U soudů Terezu často chlácholil a také rozesmával. Když Češka potřebovala vložky, neváhal a do věznice jí je přinesl. Bylo vidět, že je mezi nimi velice silné pouto. Proto bylo velkým překvapením, když se Tereza po vyřčení rozsudku složila a její právník začal ihned mluvit o penězích, které po ní chce.

„Odvolání podám, až mi Tereza zaplatí. Pokud bude mít o mé služby ještě zájem,“ sdělil našemu zdroji Terezin právník Asghar Dogar.

Silná fotografie z posledního soudu.

Silná fotografie z posledního soudu

Je možné, že mu Tereza v minulosti naznačila, že pokud u soudu neuspěje, bude si hledat náhradu.

„Zítra podáme odvolání proti tomuto rozhodnutí, protože jsem si jistý, že máme velmi silné argumenty, a doufejme, dá-li bůh, že od nejvyššího soudu uslyšíme osvobozující rozsudek,“ měl poté podle FTV Prima Dogar říct přítomným novinářům.

Před časem podle našeho zdroje pákistánský právník Tereze dokonce poskytl výraznou slevu na své služby. 

Důvodem byl fakt, že si na velice medializovaném případu advokát udělal jméno a o zakázky díky tomu tak nejspíše neměl nouzi.

Podle serveru Blesk.cz vyšly služby Asghara Dogara od loňského dubna do letošního února na něco málo přes 120 tisíc korun. Po zmíněné slevě Tereza platila tedy jen asi 60 tisíc. 

Výrazně dražší než Dogar byl ale jeho předchůdce Zafar, který si za necelé čtyři měsíce řekl o 80 tisíc.

Tereza se po soudu totálně složila.

Tereza se po soudu totálně složila.

Přestože se u soudních líčení Asghar Dogar snažil ze všech sil, Terezu osvobodit nedokázal. 

Dívku z Uherského Hradiště soud uznal vinnou v kauze pašování devíti kilogramů heroinu a uložil jí trest ve výši osmi let a osmi měsíců.

Fotogalerie

Komentáře