Čekání heroinové Terezy skončilo: Pašeračka vyrazila právníka a míří opět k soudu

14. dubna
Kvůli devíti kilogramům heroinu v kufru si má odpykat celkem osm let a osm měsíců v pákistánském kriminále. Češka Tereza Hlůšková (24) ale znovu cítí šanci, že by se mohla dostat na svobodu o něco dříve. Před soudem by dívka z Uherského Hradiště měla znovu stanout v červnu, kdy se bude řešit žádost o projednání jejího odvolání. Terezu k soudu doprovodí opět nový právník!

Během svého pobytu v pákistánské base už Tereza Hlůšková stihla několikrát vyměnit právníky. 

Původně ji zastupoval velmi sebevědomý advokát Čaudhrí Džavád Zafar, který o sobě rád prohlašoval, že je nejlepší právník v zemi. Brzy ale dostal košem a nedávno ho Češka obvinila z toho, že jí dělal neslušné návrhy.

Až donedávna Terezu k soudu doprovázel výrazně věrohodnější chlapík jménem Asghar Dogar, který pro českou občanku dělal první poslední. 

Do vězení jí nosil i vložky a další hygienické potřeby. I on ale dostal padáka, podle zdroje Blesk.cz se tomu stalo v březnu. Důvod? Terezu rozčílil Dogarův příliš pohodlný přístup.

Za dva roky její bývalý právník nedosáhl rozhodnutí o odvolání. Selhal a Tereza se na něj rozzlobila. Tereza nyní vkládá naděje na propuštění do Navída Básira,“ uvedl zdroj z Pákistánu.

Že by jí chyběly cigarety?

Tereza v doprovodu svého dnes již bývalého právníka Dogara.

Zmíněný nový právník Navíd Básir je v Pákistánu považován za experta na drogové případy a není tak divu, že do něj Češka vkládá velké naděje.

A zdá se, že s novým právníkem se konečně začaly dít věci. Soud totiž schválil Terezinu žádost o projednání odvolání, a dokonce již stanovil termín prvního stání u odvolacího soudu.

„Vrchní soud oznámil Tereze během koronavirové pandemie velké zprávy. Terezino čekání skončilo,“ oznámil zdroj z Pákistánu s tím, že soud se bude konat 17. června.

V minulosti měl odvolací soud Terezino odvolání už několikrát projednávat, ale zatím k tomu nedošlo.

Tereza Hlůšková si odpykává trest v pákistánském kriminále už více než tři roky. V lednu 2018 byla zadržena na letišti Láhauru, celníci v jejím kufru našli téměř devět kilogramů heroinu.

Dívka se u soudu bránila všemožnými způsoby a několikrát zopakovala, že o drogách ve svém zavazadle vůbec nevěděla. Soudce ale i tak Češce napařil osm let a osm měsíců v kriminále. 

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:17 čtvrtek 12. srpna 2021. Anketa je uzavřena.

  • 55
  • 8
  • 5
  • 5
  • 2
  • 1
Komentáře