jít naiDNES.cz

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování devíti kilogramů heroinu dnes promluvil u pákistánského soudu státní zástupce. Z jeho slov vyplývá, že dívka od první chvíle zadržení věděla, že je zle, a měla z něčeho strach.

Z nového soudního státní s Češkou obviněnou z pašování drog nás informuje náš exkluzivní zdroj, který celý případ bedlivě sleduje. V krátkosti mluvil i s Terezou, která domů vzkázala, že je nevinná a o drogách v kufru neměla tušení.

Jiného názoru je ovšem státní zástupce, který u pondělního soudu pronesl do jisté míry zásadní řeč.

Právník před soudem převyprávěl, jak probíhalo zadržení Terezy Hlůškové na pákistánském letišti v Láhauru.

„Chtěla odcestovat za hranice a byla na první pohled nervózní. Jedna z celnic provedla osobní prohlídku a pak otevřela její kufr,“ popisoval zadržení státní zástupce.

„Když začali celníci prohledávat Terezin kufr, bylo vidět, jak dívka bledne ve tváři, vypadala velmi rozrušeně. V tu chvíli celníci věděli, že něco není v pořádku, a na dívku se víc zaměřili,“ pokračoval státní zástupce.

Tereza u soudu zářila štěstím.

Tereza u soudu zářila štěstím.

Po hodinovém proslovu požádal státní zástupce o pauzu, protože byl prý unavený. Terezin právní zástupce poté prosil o odročení případu na druhý den. Soudce mu vyhověl a zároveň nařídil státnímu zástupci, aby si na příští stání připravil závěrečnou řeč.

U soudu mluvil i policií zadržený Terezin komplic, který se jmenuje Shoaib a pracuje jako obchodník s nemovitostmi. Podle obžaloby se měl o Terezu starat a poskytnout jí v Pákistánu byt. Dívka se bránila, že tohoto muže vidí poprvé. Její slova potvrdil i sám vyslýchaný Shoaib. Ten našemu zdroji řekl, že Terezu rovněž nezná.

Případ Terezy z Uherského Hradiště dlouhodobě přitahuje pozornost tamních médií a veřejnosti. Českou dívku pákistánští novináři popisují jako krásnou modelku a střídají se u ní osobní strážci. Ke stání u soudu chodí kromě čumilů také místní právníci, kteří nemají s kauzou nic společného. Zda jde o odbornou praxi, nebo o to, aby si prohlédli pohlednou blondýnku, necháme bez odpovědi. 

Češka Tereza Hlůšková byla zadržena loni 10. ledna na pákistánském letišti v Láhauru. Celníci u ní v zavazadle našli devět kilogramů heroinu. 

Dívka od začátku tvrdí, že je nevinná a drogy jí někdo podstrčil. Zpočátku to vypadlo, že ji krutý trest nemine. Poslední dobou se ale objevovaly názory, že dívka má slušnou naději na svobodu. 

Výše uvedené tvrzení státního zástupce, které je podloženo výpověďmi celníků, tyto naděje ale dost možná boří jako domeček z karet.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:50 18. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  42
 • Super
  34
 • Haha
  31
 • Tvl
  20
 • Sladký
  19
 • Cože
  11
Komentáře

Mohlo by vás zajímat