Zásadní svědectví celníka: Toto je důvod, proč obhajoba Terezina právníka selhala

Tereza Hlůšková (22) pevně věřila, že ji z „heroinového maléru“ dokáže vysekat sympatický právník Asghar Dogar. Ten během své závěrečné řeči vsadil na tvrzení, že kufr s devíti kilogramy drogy, který celníci u dívky loni 10. ledna našli, nebyl její. Tato strategie advokátovi vůbec nevyšla a mladá Češka vyfasovala za pašování heroinu osm let a osm měsíců v pákistánském kriminále. Proč soudce Šahzád Raza právníkovi ani Tereze neuvěřil? Zásadní vliv na rozhodnutí měla výpověď jednoho z celníků!

Strategie Terezina právníka se v průběhu procesu několikrát změnila. Poslední verzí bylo, že drogy se do dívčina kufru dostaly během manipulace se zavazadlem, které navíc nebylo vůbec její.

V únoru dívka zase tvrdila, že v Pákistánu byla kvůli studiu islámu a zdejší kultury. Poté se Tereza snažila soudce přesvědčit o tom, že kufr jí podstrčili celníci, aby zachránili jistou vlivnou osobu. Tyto informace jsou uvedeny v konečném rozsudku, který zveřejnil deník Blesk.

Soudce Šahzád Raza ale Tereze ani jejímu právníkovi neuvěřil. Hlavní podíl na tom mělo zcela jistě zásadní svědectví celního úředníka, jistého Pervaize Ahmada Kazima, který v den Terezina zadržení sloužil na centrále celní správy.

„Kolem jedné ráno jsem obdržel informace z našeho oddělení o tom, že se v rámci letu číslo EY 242 společnosti Etihad z Láhauru do Abú Zabí bude pašovat velké množství heroinu. V tu chvíli už byli pasažéři onoho letu na celních prohlídkách,“ vypověděl u soudu celník Kazim, který poté okamžitě odjel na letiště. 

V té době měla za sebou Tereza už dvě prohlídky a netušila, že ji bude čekat další, která se ukázala jako ta zásadní!

„Přistoupila ke mně s doklady a hnědým kufrem. Zeptal jsem se, jestli má u sebe nějaký kontraband, jako třeba heroin buď někde v oblečení, nebo v kufru. Řekla, že nemá,“ řekl dále celník, který se stal korunním svědkem celého případu.

Podle Kazima bylo Terezino zavazadlo abnormálně těžké, a to i poté, co z něj celníci vyndali veškeré předměty. Ve falešném dně se skrývaly pytle s bílým práškem. Drogový tester později odhalil, že se jednalo o heroin.

Dvacátého března pákistánský soud poslal Češku Terezu Hlůškovou za pašování heroinu na osm let a osm měsíců do vězení. Dívka se po vyřčení rozsudku zhroutila a celá ubrečená vzlykala, že neví, co vlastně udělala. 

Podle našeho zdroje neúspěch u soudu odnesl její právník Asghar Dogar, kterému Tereza dala košem. 

Za nového právníka si dívka vybrala jistého Naveeda Khana, zdejší kapacitu, co má velké zkušenosti s podobnými případy.

Pomůže jí toto právnické eso k vytoužené svobodě?

Fotogalerie

Komentáře