Předvelikonoční kolaps: Tereza ve vězení pláče a nespí, bachařky jí daly dárek

Tereza Hlůšková (22) naplno poznává, jak velký rozdíl je mezi vazební celou a skutečným pákistánským kriminálem. Ve vazbě měla plno kamarádek a – soudě podle jejího spokojeného úsměvu u téměř každého soudního stání – neměla se tam vůbec špatně. Poté, co si vyslechla ortel za pašování devíti kilogramů heroinu, se ale Tereza složila. V posledních dnech se její stav nelepší, spíše naopak, je to den ode dne horší. Dívka z Uherského Hradiště se ve vězení totálně zhroutila.

Za špatným psychickým stavem Terezy Hlůškové je dost možná fakt, že se blíží velikonoční svátky, které by zatím nepravomocně odsouzená pašeračka tuze ráda oslavila se svou rodinou

Jenže místo toho trpí už téměř měsíc v drsném pákistánském kriminále. A další 103 měsíce jí zbývají do konce trestu.

„Tereza nespala, celou noc byla vzhůru. Byla zničená a plakala,“ svěřil se nám náš zdroj, který mluvil s jednou z Tereziných spoluvězeňkyň. „Chybí jí rodina,“ vysvětlila našemu zdroji žena z věznice Kot Lakhpat.

Tereze ale i nadále pomáhají zaměstnanci věznice. Bachařky mladé dívce prý přinesly dárek v podobě nových šatů. „Dozorkyně daly Tereze tradiční pákistánské šaty, jsou moc krásné. Může si je obléknout na Velikonoce,“ prozradila dále Terezina spoluvězeňkyně.

Češka Tereza Hlůšková byla loni 10. ledna zadržena na letišti v pákistánském Láhauru. Celníci u ní v kufru našli devět kilogramů heroinu. 

Dívka od samého začátku říkala, že drogy nejsou její a někdo jí je podstrčil. Soudce ale Tereze neuvěřil a 20. března jí vyměřil trest osm let a osm měsíců. Proti trestu se odvolala jak Tereza, tak státní zástupce.

Zatímco Češka věří, že odvolací soud ji zprostí viny a ona se dočká vytoužené svobody, státní zástupce doufá v mnohem přísnější trest.

„Minimálně 25 let,“ řekl státní zástupce nedávno s tím, že Tereza se dopustila velmi závažného trestného činu a podle toho by měla být také potrestána.

Odvolací soud začne případ Terezy Hlůškové projednávat začátkem září. Jiskrou naděje pro Terezu může být fakt, že soudkyně, která bude její kauzu řešit, nedávno osvobodila pákistánského politika Hanifa Abbasiho, který původně vyfasoval doživotí za prodej 500 kilogramů drog.

Fotogalerie

Komentáře