jít naiDNES.cz

Do Terezina případu se vrací údajný komplic. Zavaří Češce bývalý realiťák?

  • Terezu Hlůškovou zadrželi celníci na letišti v Pákistánu loni 10. ledna.
  • Dívka měla u sebe v zavazadle devět kilogramů heroinu.
  • Celou dobu říkala, že o drogách nevěděla.
  • Letos v březnu ji soudce poslal na osm let a osm měsíců do vězení.
  • Tereza s rozsudkem nesouhlasí a podala odvolání.
  • Odvolací soud by její případ měl začít projednávat v září.
  • Češka zažádala o dřívější termín přelíčení, soud tuto žádost odmítl.

Tereza Hlůšková | foto: expres

Nepravomocně odsouzená pašeračka Tereza Hlůšková (23) prostřednictvím svého právníka požádala soud o dřívější přezkoumání svého případu. Soud tuto žádost smetl ze stolu. Zároveň se ale „do hry“ vrací Shoaib Hafeez, údajný Terezin komplic, který už před soudem vypovídal a v případu hraje důležitou roli. Objevují se spekulace, že tento Pákistánec dívku před soudem potopí!

Začátkem června Tereza Hlůšková podala dvě žádosti k nejvyššímu soudu.

„V první z nich Tereza prosí o zastavení soudního řízení nebo o propuštění na kauci. V druhé žádosti žádá alespoň o dřívější datum soudního slyšení,“ informoval nás náš zdroj z Pákistánu.

Soudkyně Alia Neelumová a soudce Shahbaz Ali Rizvi si obě žádosti vyslechli a po pečlivém zvážení je smetli ze stolu.

„Datum odvolacího řízení bylo definitivně stanoveno na září, tudíž se Terezin případ začne projednávat v září,“ dodal náš zdroj.

Dá se předpokládat, že toto rozhodnutí soudu Terezu zdrtilo. V Pákistánu už je rok a půl a za tu dobu si jistě moc dobře uvědomuje, jak funguje tamní soudní systém. Vše se neskutečně vleče.

Soud ale nerozhodl pouze o Tereze Hlůškové, ale také o jejím údajném komplicovi Shoaibu Hafeezovi. Ten stane před soudem 10. října a šíří se spekulace, že by tento muž mohl Terezu potopit.

Shoaib Hafeez byl už jednou zproštěn viny. To se ale vůbec nelíbilo státnímu zástupci Aftabovi Ahmedovi, který se proti tomuto rozhodnutí odvolal.

Pákistánec, který figuruje v ostře sledovaném v případu jako spolupachatel, je jinak realitní makléř. Tereze a ostatním modelkám měl zprostředkovávat ubytování.

Soudce, který o Terezině případu rozhodoval, ale uvedl, že neexistuje žádný přímý důkaz o tom, že by Hafeez měl na Terezu jakékoliv vazby. Sám Pákistánec před soudem řekl, že Terezu nikdy předtím neviděl.

„Před soudem řekl, že ji vůbec nezná, a vyvrátil, že by spolu někdy spolupracovali,“ řekl nám pákistánský reportér, který promluvil jen pod zárukou anonymity.

Shoaib Hafeez je bývalý realitní makléř a údajný komplic Terezy Hlůškové.

Shoaib Hafeez je bývalý realitní makléř a údajný komplic Terezy Hlůškové.

Češku Terezu Hlůškovou zadrželi pákistánští celníci loni 10. ledna na letišti v Láhauru. 

V jejím zavazadle našli devět kilogramů heroinu. Dívka celou dobu tvrdila, že jí drogy někdo podstrčil. Soudce jí ale 20. března vyměřil trest osm let a osm měsíců v drsném pákistánském kriminále.

Od té doby Tereza s nikým kromě svého právníka nekomunikuje a není na tom po psychické stránce dobře. Věřila, že se dočká dřívějšího přelíčení, a teď přišla další rána.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat