jít naiDNES.cz

Babička heroinové Terezy: Proč prodává dům, kde vnučce slibovala nový domov?

Ke svým prarodičům pojí mnoho lidí výrazně silnější pouto než k vlastním rodičům. Mezi tuto sortu lidí dost možná patří i Tereza Hlůšková (22), která je už více než rok v Pákistánu a je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu. Její babička Marta celou kauzu velice prožívá. Nedávno se nechala slyšet, že až se její vnučka dostane na svobodu, má u ní slíbené bydlení. K tomu ale bohužel nedojde. Domek, ve kterém paní Marta žije, je totiž na prodej. „Sama už to tu neutáhnu,“ svěřila se reportérům Expresu sympatická seniorka, která plánuje stěhování do Uherského Hradiště, kde její vnučka před zadržením žila.

O tom, že je dům, v němž žije babička Terezy Hlůškové, na prodej, jsme vás už informovali. Tehdy ale nebylo zřejmé, proč se k prodeji paní Marta odhodlala. Jestli se jí nechce už bydlet samotné, nebo jestli tímto způsobem chce získat peníze pro svou vnučku.

Reportéři Expres.cz proto vyjeli do vesničky, kde paní Marta žije, a zeptali se přímo jí, proč se domu po dlouhých letech zbavuje. Sympatická seniorka exkluzivní rozhovor na kameru odmítla, ale na pár dotazů přece jen odpověděla.

„Dům prodávám, protože na to už sama finančně nestačím,“ svěřila se nám paní Marta. „Zájemce tu byl zatím jen jeden, ale k prodeji ještě nedošlo,“ dodala.

Vždy má u mě dveře otevřené, říká babička Terezy o své vnučce.

Vždy má u mě dveře otevřené, říká Terezina babička o své vnučce.

Stěhovat se paní Marta bude pravděpodobně do Uherského Hradiště, kde žijí Terezini rodiče i další členové rodiny. Pravděpodobně bude babička Terezy Hlůškové nově bydlet v bytě. I zde ale bude pro její milovanou vnučku místo. 

„Rozhodně to není tak, že by se neměla kam vrátit. Má u mě vždy dveře otevřené,“ sdělila paní Marta, která kauzu týkající se své vnučky bedlivě sleduje. Denně čte nové zprávy na internetu. „Těch probděných večerů už bylo dost. Hrozně chci věřit tomu, že se vrátí a že už bude konec,“ řekla nám na závěr.

Zde měla Tereza Hlůšková bydlet, pokud se tedy dostane na svobodu.

Zde měla Tereza Hlůšková bydlet, pokud se tedy dostane na svobodu.

Terezu Hlůškovou zadrželi celníci na letišti v Láhauru 10. ledna loňského roku. Mladá Češka u sebe měla devět kilogramů heroinu. 

Dívka z Uherského Hradiště celou dobu tvrdí, že jí drogy někdo podstrčil a je nevinná. Podle posledních zpráv míří celá kauza do finiše a o osudu pohledné Češky bude rozhodnuto do konce února.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:10 19. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  44
 • Super
  21
 • Haha
  21
 • Sladký
  20
 • Cože
  19
 • Tvl
  19
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat