Tereza z vězení posílá zprávy, šokovali Pákistánci. Nechali se nachytat?

19. ledna 2018
Případ jednadvacetileté Terezy, kterou v Pákistánu zadrželi s devíti kilogramy heroinu, motá hlavu snad úplně každému. Dívka udivuje svým chováním při výsleších, kde se jednou usmívá a jindy zase hroutí. Teď pro změnu všechny šokoval twitterový účet, na kterém se pod Tereziným jménem zobrazují příspěvky z vazební cely!

Pákistánská média už dříve pobouřeně zveřejnila fotku, na které Tereza pózuje s vyšetřovateli spíše jako filmová hvězda než pašeračka zadržená s několika kilogramy heroinu. Teď ale několik tamních serverů přišlo s ještě o poznání více šokující zprávou. Češka si prý ve vazební cele založila účet na Twitteru a zvesela komunikuje s okolním světem.

Stěžuje si na jídlo, na chrápající spolubydlící z Norska, která jí krade lak na nehty, nebo na to, že se ve vězení pekelně nudí. A svou nevinu vysvětluje tak, že jí kamarád z Pákistánu poprosil, aby mu převezla stavební materiál, se kterým by jinak bylo složité papírování. Že se jedná o heroin, to jí prý zatajil.

O víkendu se dokonce Tereza vyjádřila i k prezidentským volbám. „V pátek tu byli lidičky z ambasády, ptali se mě, jestli chci volit. Nemám na to vůbec náladu, kromě toho nevím, kdo »kandyduje«. Asi bych volila, když už, tak pana Zemana,“ prozradila s hrubkou bijící do očí, že by jejím favoritem byl stávající prezident.

„Zatím mi to tady připadá jako takové prodloužené prázdniny. Ale žádné extra pohodlí teda! Postel je pěkně tvrdá, deka přeškrobená a polštář něčím smrdí. Jo a celkově je tady docela nuda,“ stěžuje si dále zadržená dívka na nedostatek komfortu.

V jednom z dalších postů se zase rozčiluje nad svým zadržením a dožaduje se milosti, jakou dostal doživotně odsouzený Jiří Kajínek. „Už jste někdo slyšel, že by někoho zavřeli jenom za to, že se mu někdo vloupal do kufru a dal mu tam něco, o čem dotyčný neměl páru? Já teda ne! Když mohl pan Jiří Kajínek dostat milost, tak mně by jí mohli rovnou taky přiznat.“

Další věc, která se Tereze rozhodně nelíbí, je vězeňská strava. Stěžuje si, že po ní akorát přibírá! „Dneska nás vážili. Od minulé středy jsem přibrala 4 kg! To je z těch jejich kebabů. Už jich mám plné zuby!“ hodnotí jídlo a dodává, že s pitným režimem to není o moc lepší.

„Jednou z věcí, která mě pěkně štve, je ten erární čaj, který nám tu dávají. V kuchyňce je taková cisternička, kde je ale na 100 litrů vymáchán tak jeden sáček čaje a k tomu snad kilo cukru. To se skoro nedá pít. Ke snídani míváme bílou kávu a ta docela ujde...“

Pákistánští novináři tak zjevně skočili na špek neznámému vtipálkovi. Svědčí o tom nejen recesistické příspěvky, ale také fakt, že správce účtu používá jen dívčiny veřejně dostupné fotky. Chytají se ale i další lidé, především Češi. Někteří falešné Tereze vzkazují, že si utrpení zaslouží, jiní zase doufají, že se co nejdříve vrátí domů. 

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:07 sobota 19. května 2018. Anketa je uzavřena.

  • 91
  • 86
  • 44
  • 26
  • 18
  • 12
Komentáře