Zbídačená Tereza prosí vládu a rodinu o pomoc. Má vůbec šanci?

30. ledna 2018
Místo úsměvu nahodila Tereza H. z Uherského Hradiště výraz beznaděje a konečně stanula před soudem! Jednadvacetiletá Češka, která v Pákistánu čeká na krutý ortel za pašování devíti kilogramů heroinu, také musela vyměnit luxusní šaty za tradiční pákistánský oděv. U soudu, kde jí prozatím byla pouze prodloužena vazba, působila mladá pašeračka velmi zdrceným dojmem. Dost možná si konečně uvědomila, čeho se dopustila a jak hrůzná budoucnost ji čeká. Pro tamní média navíc Tereza namluvila dojemný vzkaz, který adresuje zejména své rodině.

„Chtěla bys něco vzkázat domů?“ ptá se Terezy H. na úvod nahrávky muž, pravděpodobně pákistánský novinář, který o případu zadržené Češky informuje. Mladá blondýna možnosti využije a odpovídá mu: „Počkejte na mě a pokuste se mi pomoct. To je všechno. Bude to dlouhé.“ 

Na videonahrávce i na fotkách, které zveřejnil server Daily Pakistan, je vidět úplně jiná Tereza, než kterou lidé znají z dosud dostupných snímků. Nenalíčená, vybledlá, pohublá, dalo by se říci skoro až ve zbídačeném stavu. 

Navíc její tvář nezdobí kouzelný a nevinný úsměv, jako tomu bylo během zadržení na pákistánském letišti. Tereza u soudu ukázala zcela novou tvář, jakýsi výraz beznaděje.

Tereza vypadá o dost hůře, než během zadržení.

Tereza vypadá o dost hůře než během zadržení.

Zdá se, že pohledná dívka, která byla poslední roky zvyklá žít v luxusu a jedinou její starostí bylo, kterou značkovou kabelku si večer vybere, konečně pochopila, v jak kritické situaci se nachází.

Terezu čeká peklo.

Terezu čeká peklo.

Za pašování devíti kilogramů heroinu jí hrozí dlouhý pobyt v pákistánském vězení. Podle posledních informací se mluví minimálně o deseti letech a šance na to, že si Tereza bude moci svůj trest odpykat v České republice, se zdají být téměř mizivé.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:08 středa 30. května 2018. Anketa je uzavřena.

  • 46
  • 45
  • 22
  • 14
  • 13
  • 8
Komentáře