Přijala Tereza ve vazbě islám? „Odpovím vám za 1000 eur,“ řekl její právník

 • Terezu H. (21) zadrželi 10. ledna celníci na letišti v Láhauru.
 • Češka měla u sebe 9 kilogramů heroinu.
 • Teď jí za pašování drog hrozí tvrdý trest.
 • Dívku z Uherského Hradiště zastupuje Čaudhrí Džavád Zafar.
 • Pákistánský právník si říká o peníze za zodpovězení otázek.
Konvertovala česká pašeračka Tereza H. v pákistánské vazbě na muslimskou víru? Podle serveru Security Magazín ano! Proč by pohledná blondýna z Uherského Hradiště přijala islám? Na to jsme se zeptali i jejího právníka Čaudhrího Džaváda Zafara, který nám již v pondělí sdělil, že za odpovědi na otázky týkající se jeho klientky si bude účtovat vysoké poplatky. A svému slibu dostál.

„Tereza H., která byla na místním letišti přistižena s devíti kilogramy heroinu, přijala podle zdroje obeznámeného s vyšetřováním islámskou víru. Tato změna, jak doufá, jí umožní přežít v drsných podmínkách vězení,“ píše se v článku, který v úterý zveřejnil server Security Magazín.

„Denně se prý modlí k Alláhovi, aby jí odpustil její čin, na jehož konci může být rozkrytí celé skupiny. Její šéf, milenec a sponzor v jedné osobě, byl již zatčen. Vynořily se zprávy, že se chce pomstít,“ uvádí dále výše zmíněný web. Jak na tyto zprávy reagoval Terezin právník Čaudhrí Džavád Zafar? „Odpovím vám za tisíc eur,“ sdělil.

Zafar tak dodržel slovo, které Expresu dal v pondělí. „Odteď s vámi budu komunikovat, jen když mi budete platit,“ oznámil nám s tím, že peníze mu máme zasílat na jeho účet přes Western Union.

Kromě toho Zafar v pondělí Expresu také nabídl, že za dva tisíce eur okopíruje celý vyšetřovací spis a kopii zašle do redakce. „Bude to kopie celého spisu a bude v angličtině,“ snažil se prodat interní dokument obhájce z města Láhaur.

Teď se ale zdá, že si sám sebe začal cenit ještě více. Za pouhou jednu odpověď na otázku týkající se situace jeho klientky si říká tisíc eur. Stačila ale minuta a cena už byla zase jiná. „Osm set euro,“ nabídl Expresu slevu Zafar.

Bude Tereza jako Hanča a Tonča?

Oslovili jsme proto Terezinu blízkou osobu, která s námi komunikuje, ale nepřeje si zveřejňovat své jméno. Myslí si snad, že by Tereza něco takového udělala? „Ve škole na základce dělala, že je hloupá jen proto, aby po ní šli kluci,“ říká k tomu náš zdroj, který ale zvěstem o přijmutí islámu příliš nevěří.

Pokud by ale Tereza skutečně islám přijala, je možné, že se inspirovala u Hany Humpálové a Antonie Chrástecké? Dvě Češky na muslimskou víru přestoupily v pákistánském zajetí v roce 2013, tehdy je zadržovali teroristé v Pákistánu po dva roky. Podle některých odborníků je možné, že jim konvertování pomohlo přežít podmínky v zajetí a dokonce je i zlepšit.

Hana Humpálová se k islámu hlásí i po návratu do Česka.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 20. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  51
 • Super
  20
 • Trapas
  18
 • Tvl
  15
 • Cože
  12
 • Sladký
  11
Komentáře