Babička Terezy: Myslela jsem, že v Pákistánu jen fotí. Drogy nejsou z její hlavy!

Dny hrůzy, které zažívá rodina zadržené Terezy H., si asi málokdo dovede představit. Poté, co jejich dívenku zadrželi v Pákistánu za pašování heroinu, se jim naprosto změnil svět. Své o tom jistě ví paní Marta (68), která je rozhodnutá pro svou vnučku udělat cokoliv.

„Je to pro mě moc těžké období. Neustále na ni myslím a budu se jí snažit pomoci, psychicky i materiálně. Jsem odhodlaná pro ni udělat všechno, pokud by to pomohlo a dostala se zpět do republiky a trest si mohla odsedět tady. Ať si kdo chce, co chce, myslí,“ svěřila se paní Marta pro Blesk.

Těžké období to tedy je. Kromě své vnučky totiž paní Marta nedáno přišla i o manžela, který zemřel minulý rok v prosinci. Dvě takové ztráty pro seniorku, která touží po klidu, jsou až příliš.

Obrovským šokem muselo být pro paní Martu zejména to, že její milovanou vnučku zadrželi v Pákistánu kvůli devíti kilogramům heroinu v příručním zavazadle. 

Později se navíc ukázalo, že Tereza spolupracovala s drogovým gangem, který vede Interpolem hledaný boss Tárik, bývalá Terezina krátkodobá známost.

Terezina babička si je jistá tím, že její vnučku do pašování drog někdo zatáhl. „Já byla opravdu přesvědčena, že do zahraničí jezdila jenom fotit. Ona žila současností a byla tak naivní, že na to dojela. Jsem přesvědčená, že z její hlavy to určitě nebylo. Někdo ji na to navedl. A taky kategoricky odmítám, že by někdy byla pod vlivem drog. To bych poznala,“ říká dále babička zadržené Terezy.

Svou vnučku ale paní Marta asi jen tak neuvidí. Tereze totiž hrozí tvrdý trest. V Pákistánu se hovoří o minimálně deseti letech v místním kriminále, a to, že by si trest odseděla v Česku, zatím nevypadá příliš reálně.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:30 4. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  36
 • Trapas
  17
 • Tvl
  10
 • Super
  9
 • Sladký
  7
 • Cože
  5
Komentáře