Myšlenky na sebevraždu! Pašeračka Tereza má strach z pákistánského kriminálu

Více než deset měsíců Češka Tereza Hlůšková (22) čeká v pákistánské vazební cele na rozhodnutí soudu. Je obviněná z pašování devíti kilogramů heroinu a hrozí jí tvrdý trest. Arshad Ali, zvláštní zpravodaj Expresu, který s dívkou pravidelně komunikuje a celou kauzu bedlivě sleduje, nám sdělil, že Tereza má z verdiktu soudu prý takový strach, že padla dokonce slova o sebevraždě.

Naposledy se náš zpravodaj Arshad Ali s pašeračkou Terezou setkal v úterý během dalšího soudního líčení a Tereza nerozdávala úsměvy na všechny strany, jak je u ní zvykem, naopak. Dokonce neudržela emoce na uzdě a rozplakala se.

„V posledních dnech je hodně smutná, chybí jí Česká republika a stýská se jí po rodině,“ svěřil se nám před časem Ali.

Soud s Terezou se táhne už téměř rok a mladá Češka se po celou dobu snaží působit velice sebevědomě, což je nejspíš náročné s ohledem na to, v jakých podmínkách se nachází.

„Před pár dny si volala přes aplikaci WhatsApp se svým otcem a řekla mu, že bude již brzy na svobodě,“ informoval nedávno náš zvláštní zpravodaj. Teď se ale zdá, že na Terezu přišla krize. Nejenže její spokojený úsměv vystřídaly slzy, podle Aliho se v hlavě české dívky už začaly honit myšlenky na sebevraždu.

Tereza po boku svého obhájce.

Tereza po boku svého obhájce

„Mému důvěryhodnému zdroji přímo z věznice se Tereza svěřila, že pokud bude odsouzena, tak se zabije,“ překvapil zpravodaj, který jinak pracuje coby reportér pro televizi Dunya News a s Terezou je prakticky v každodenním kontaktu.

Těžko odhadovat, jak moc vážně tato slova Tereza myslela. Je možné, že k zoufalým myšlenkám ji dohnalo i to, že se celá kauza podle pákistánských médií blíží ke konci a již brzy se Tereza dozví verdikt. A skutečný kriminál je oproti vazební cele jistě jiná káva.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:06 27. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  79
 • Tvl
  22
 • Super
  20
 • Trapas
  19
 • Sladký
  18
 • Cože
  17
Komentáře