Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v pátek opět stanula před pákistánským soudem. A opět se nic podstatného nedozvěděla, jelikož bylo soudní stání přeloženo. Zajímavé novinky přímo od dvaadvacetileté dívky získal zvláštní zpravodaj Expresu Arshad Ali. Tentokrát se při komunikaci s ní zaměřil na to, po čem se Češce ve vzdálené zemi nejvíce stýská.

Páteční soud byl přeložen z důvodu onemocnění státního zástupce. Ze stejného důvodu se neuskutečnilo ani čtvrteční soudní stání. Češka Tereza je za dlouhých deset měsíců, co už v Pákistánu čeká na svůj ortel, na podobné průtahy zvyklá.

Tereza se sice v pátek nic podstatného nedozvěděla, redakce Expres.cz ale ano, na místě byl náš zvláštní zpravodaj Arshad Ali, který s dvaadvacetiletou dívkou stihl prohodit pár slov. Co zjistil?

„Mluvil jsem dnes opět s Terezou a zase mi sdělila, že věří, že bude brzy osvobozena,“ sdělil nám na úvod pákistánský žurnalista, který pracuje jako reportér pro televizi Dunya News.

Tereza se dále našemu zpravodaji svěřila, že si ve vazební cele našla kamarádku. „Je to také vězeňkyně. Je z Indie a Tereza ji bere jako svou nejlepší kamarádku,“ říká Ali.

Arshadu Alimu se Češka také svěřila, co jí v posledních měsících kromě její rodiny nejvíce chybí. 

„Postěžovala si mi, že se jí stýská po tradiční české kuchyni. Nejvíce jí chybí vepřové maso, kterého se jí u nás Pákistánu, v muslimské zemi, nedostává,“ popsal reportér.

Na vepřové maso si ale Tereza nejspíše bude muset nechat zajít chuť. Podle Arshada Aliho není příliš reálné, že by se dívka v blízké budoucnosti dočkala svobody. „Nejreálněji to vidím na dlouholetý trest v pákistánském vězení,“ popsal nedávno Expresu Ali.

Tereza zřejmě v jídle není vybíravá. Podle Aliho jí zachutnala i některá pákistánská jídla. Například si prý pochvalovala pokrm paratha, což je pochoutka podobná slané palačince.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:30 sobota 16. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  48
 • Super
  21
 • Tvl
  17
 • Haha
  15
 • Cože
  12
 • Sladký
  8
Komentáře

Mohlo by vás zajímat