jít naiDNES.cz

Tereza je pro muslimy modelka v nesnázích, popisuje pákistánský novinář

Tereza Hlůšková je v Pákistánu pro mnohé za bohyni. | foto: Koláž Expresu

Pákistánský reportér Arshad Ali, který pracuje pro tamní televizi Dunya News, exkluzivně pro Expres.cz okomentoval případ Češky Terezy Hlůškové (22), která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu. Proč se z dívky, které hrozí tvrdý trest, stala v Pákistánu doslova celebrita?

Zvláštní zpravodaj Expresu Arshad Ali se u soudu už několikrát setkal s Češkou Terezou, kterou 10. ledna zadrželi celníci na letišti v Láhauru a našli u ní devět kilogramů heroinu.

Arshad Ali Expresu nedávno sdělil, že dívka je poslední dobou čím dál tím více smutná a stýská se jí po rodině. Teď tento pákistánský žurnalista exkluzivně pro Expres.cz poodhalil, čím to je, že se z pohledné kriminálnice stává v muslimské zemi celebrita první velikosti. Přitom původní předpoklady byly diametrálně odlišné.

„Pro Pákistán je to obrovská kauza. V podstatě historický případ,“ říká na úvod náš zvláštní zpravodaj.

V čem Terezin případ přepisuje pákistánské dějiny? Podle Aliho je za tím fakt, že v Pákistánu je Tereza Hlůšková brána jako modelka, která se ocitla v nesnázích.

„Je to vůbec první modelka, kterou zde zatkli za něco takového,“ říká Ali.

Arshad Ali, zpravodaj z Pákistánu, po boku české pašeračky Terezy H.

Arshad Ali, zpravodaj z Pákistánu, po boku české pašeračky Terezy H.

Tereza Hlůšková se opravdu chvíli živila jako modelka. V minulosti ale také byla luxusní společnice a zdá se, že i pašeračka tvrdých drog. 

Zatímco v České republice na ni většina lidí pohlíží jako na kriminálnici, tak v Pákistánu je dvaadvacetiletá dívka z Uherského Hradiště brána za slavnou modelku z Evropy. 

Tereza Hlůšková se po zadržení v Pákistánu usmívala.

Tereza Hlůšková se po zadržení v Pákistánu usmívala.

I proto je kolem jejího případu takový rozruch. I proto se Tereza nejspíše na každém kroku před kamerami usmívá. Cítí se být jako hvězda, jelikož z ní Pákistánci hvězdu dělají. Nebo spíše ji jako hvězdu vidí.

Na některých videích z Pákistánu to vypadá, jako by Tereze snad i pákistánský lid v celé kauze fandil. 

Když ji členové policejní eskorty vedou k soudu, tak se usmívají jako sluníčka, novináři si s ní zase rádi dělají selfíčka a sama Tereza se na všechny tváří, jako by to byli její kamarádi či pomocníci...

Podle Arshada Aliho tomu tak ale není. „Pákistánský národ respektuje zákon naší země. Pokud se prokáže, že je Tereza vinná, pak všichni občané budou chtít, aby dostala trest, který si zaslouží,“ říká novinář, který odhaduje, že Tereza vyfasuje osmiletý trest.

Ali ale přiznává, že Terezu v Pákistánu proslavil také její vzhled. „Je moc krásná a také chytrá,“ sdělil pákistánský reportér, který ale dodal, že ne všem mužům v zemi se Tereza zamlouvá. „Zapálení muslimové blondýny příliš nemusí. A my máme také moc krásné modelky,“ dodal.

Další soudní líčení s Terezou H. je na programu příští pondělí. Mluvit by měl jeden z dalších svědků a podle Arshada Aliho se už do konce listopadu Tereza zřejmě dozví verdikt.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:07 10. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  31
 • Haha
  22
 • Cože
  18
 • Tvl
  17
 • Super
  15
 • Sladký
  12
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat