Brzy budu venku! Pašeračka Tereza věří v zázrak a píše v base knihu za knihou

Ve čtvrtek k pákistánskému soudu opakovaně přišla Češka Tereza H. (22), která je tamními úřady obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu. Na místě byl opět zvláštní zpravodaj Expresu Arshad Ali a zjistil mimo jiné to, proč se pašeračka po delší době opět usmívala, přestože šla k soudu opět naprosto zbytečně.

Tereza ve čtvrtek od soudce slyšela to, co slýchá pravidelně už dlouhých deset měsíců. Soudní líčení se opět odkládá, konkrétně na pátek 16. listopadu. Důvod? Tentokrát onemocněl státní zástupce.

V Pákistánu nejspíše zrovna řádí nějaká epidemie. Není tomu tak dlouho, co zdravotní potíže trápily Terezu i jejího právníka. Arshad Ali, zvláštní zpravodaj Expresu, který celou kauzu bedlivě sleduje přímo z místa dění, vypozoroval, že zdravotní stav dvaadvacetileté Češky se již zlepšil a stejně tak se zlepšila i její nálada. Čím to je?

„Dnes se Tereza cestou k soudu usmívala a měla velice dobrou náladu,“ popisuje Pákistánec, který jinak pracuje jako reportér pro televizi Dunya News.

„Krátce jsem s ní mluvil a bylo vidět, že se cítí dobře. Řekla mi, že věří, že bude velmi brzy osvobozena,“ řekl dále zvláštní zpravodaj Expresu. „A tím brzy myslí několik dní,“ doplnil Arshad Ali, který ale tak optimistický jako Tereza není. „Všichni vězni ale věří, že budou brzy venku,“ dodal.

Podle pákistánského reportéra je nejreálnější možností, že dívka vyfasuje několikaletý trest v pákistánském vězení. „Vidím to tak na osm let,“ odhadl nedávno v exkluzivním rozboru pro Expres.cz Ali.

Tereza se ve čtvrtek u soudu opět smála.

Tereza se ve čtvrtek u soudu opět smála.

Alimu se Tereza ve čtvrtek měla také svěřit s tím, jakou aktivitou si krátí čas v pákistánském kriminále. „Píše zde knihy. Prý už napsala tři. Každá je jiného žánru.“

O jaké žánry se jedná? Zvláštní zpravodaj Expresu sdělil, že Tereza nepíše jen o svém příběhu, ale také o pákistánské historii a zajímavých místech v této zemi.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:03 15. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  50
 • Haha
  30
 • Super
  18
 • Cože
  13
 • Sladký
  11
 • Tvl
  11
Komentáře

Mohlo by vás zajímat