Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Tereza je v Česku? Tajně odletěla minulý víkend, tvrdí zdroj. Její právníci i soudce jsou v šoku

  Vskutku sebevědomý výraz Terezy H. před posledním soudem | foto: Expres.cz

  Pětadvacetiletá Češka měla podle našich zdrojů z Pákistánu v tichosti opustit zemi už minulý víkend a vrátit se domů. Informaci přinesli pákistánští celníci u soudu, kde se řešilo vydání cestovních dokladů pro Terezu, která byla po propuštění z vězení pod ochranou pracovníků české ambasády. Jak se jí podařilo odletět bez cestovního pasu? U soudu nevěřícně kroutil hlavou i její advokát!

  O víkendu soud rozhodoval o žádosti Terezy H. ohledně vydání cestovního pasu a osobních věcí, které má stále v držení celní správa. 

  Celníci před soudem podle zdroje Expresu ale oznámili, že podle jejich informací není komu věci vydat, protože Češka už několik dní není v Pákistánu.

  „Soudce nemohl pochopit, jak se Tereza dostala z Pákistánu bez cestovního pasu. Podle celní správy jí ale ambasáda zařídila speciální povolení od ministerstva zahraničí, díky kterému mohla odletět zpět domů,“ informoval nás zvláštní zpravodaj z Pákistánu, který celý případ bedlivě sleduje přímo z místa dění.

  Redakce Expres.cz kontaktovala ministerstvo zahraničí. Tiskový mluvčí odmítl zprávy o Terezině návratu do Česka potvrdit, protože si to dívčina rodina nepřeje.

  „Informaci o tom, že by česká občanka Pákistán opustila, potvrdit nemůžeme. Platí, že s ohledem na přání rodiny i bezpečnost naší občanky nebudeme k případu sdělovat konkrétní informace, které se týkají jejího přesunu do ČR,“ sdělil Expresu mluvčí Jakub Augusta.

  Některé zdroje z Česka uvádí, že je Tereza stále v Pákistánu a na návrat do rodné vlasti čeká. 

  Podle dobře informovaného zdroje Expresu, který má kontakty u soudu v Láhauru i na ambasádě v Islámábádu už ale Češka v tichosti odletěla minulý víkend.

  Z toho důvodu na nedávné žádosti o vydání osobních věcí a pasu chyběl dívčin podpis a celníci u soudu podali námitku, že je žádost neplatná a musí být sepsána nová.

  Terezin právník byl v šoku a chtěl po celní správě důkazy

  Zpravodaj Expresu z Pákistánu u soudu mluvil s jedním z Tereziných advokátů. Právník se nechal slyšet, že neměl ani tušení, že je jeho klientka už dávno pryč.

  „Byl velmi překvapený, když se dozvěděl, že Tereza už odletěla. Nemohl tomu uvěřit a požádal celní správu o důkaz,“ informoval zdroj Expresu.

  Podle našeho zdroje byl Terezin odlet ze země pravděpodobně dlouho promyšleným tahem a zaměstnanci tamní ambasády mají i nyní stále přísný zákaz vynášet jakékoliv informace o české občance. 

  „Kontaktoval jsem svůj zdroj na ambasádě a bylo mi řečeno, že je to top secret (přísně tajné, pozn. red.),“ řekl nám náš zpravodaj.

  Celníci požadovali obnovu procesu a přísnější trest

  Expres.cz se spojil s Terezinou blízkou kamarádkou z Uherského Hradiště. Dokonce ani k ní se zatím nedostalo, že je Češka původně souzená za pašování heroinu už několik dní zpět ve své rodné zemi.

  Tereza H. původně za údajné pašování heroinu vyfasovala téměř devět let za mřížemi. Definitivně ven z kriminálu Kot Lakhpat se Tereza H. dostala 20. listopadu kvůli chybějícímu protokolu o cestě drog z letiště do laboratoře. 

  „Nepodařilo se prokázat, že domnělá narkotika byla bezpečně převezena do laboratoře na testování. Není jasné, kdo vzorky do laboratoře přepravil, takže existuje možnost, že byly vyměněny,“ řekl Expresu Terezin právník Sajf ul Malúk.

  Zpět před soud se Terezu marně snažili dostat zaměstnanci celní správy, kteří před časem dokonce podali odvolání k nejvyššímu soudu a požadovali zpřísnění trestu.

  Poslední dny jejího pobytu v Pákistánu se o dívku starali zaměstnanci ambasády v Islámábádu. Podle zdroje Expresu byla dívka v pravidelném kontaktu se svým otcem, který za její svobodu celou dobu nejvíce bojoval.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

  Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

  Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

  Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

  Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

  Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz