Šťastná jako nikdy! „Jsem si jistá, že budu brzy volná,“ vzkázala Tereza

Velmi náročný týden má za sebou Češka Tereza Hlůšková (22), která je pákistánskými úřady obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu. Tento týden byla u soudu pečená vařená. I tak ale v sobotu, kdy bylo v plánu další soudní líčení, měla obzvláště dobrou náladu. Co stojí za jejím úsměvem zjišťoval Arshad Ali, zvláštní zpravodaj Expresu, který s dívkou prohodil pár slov.

V minulých dnech jsme vás informovali o tom, že Češku Terezu v pákistánské vazební cele trápí zdravotní potíže a stýská se jí po rodině.

V sobotu ale přišla Tereza k soudu s úsměvem od ucha k uchu. „Byla velice roztomilá. Pořád se smála, měla velice dobrou náladu,“ popsal pákistánský reportér Arshad Ali, který s dívkou v sobotu opět krátce mluvil a získal od ní velice zajímavé informace.

„Opět mi zopakovala, že se jí moc stýská po rodině. Mimo to mi ale řekla, že si je jistá tím, že již brzy bude na svobodě,“ překvapil muž, který jinak pracuje coby reportér pro pákistánskou televizi Dunya News.

V sobotu se podle Aliho na rozdíl od předešlých soudních stání skutečně něco podstatného odehrálo. „Státní zástupce poskytl soudci velmi důležité dokumenty,“ popsal Ali. 

Prý si je jistá tím, že bude osvobozena.

Prý si je jistá tím, že bude osvobozena.

O jaké dokumenty přesně šlo, náš zvláštní zpravodaj neví. Když se ale podíváme na Terezinu vysmátou tvář, vypadá to, že to bylo dost možná něco, co obviněné Češce spíše bude hrát do karet.

„Tereza mi dále sdělila, že její právník dělá vše pro to, aby byla co nejdříve na svobodě,“ dodal ještě Ali, který také naznačil, co dost možná stojí za tím, že si je Tereza tak jistá svou brzkou svobodou.

Tereza byla opět v dobré náladě.

Tereza byla opět v dobré náladě.

Kromě toho, že Češka stoprocentně věří svému právníkovi, je podle Aliho důležité si uvědomit jednu věc. „Každý vězeň je přesvědčený, že se dočká svobody. Všichni věří do poslední chvíle v nejlepší možný výsledek,“ říká. 

Sám Ali ale moc nevěří tomu, že by Tereza měla to štěstí a byla osvobozena. Nedávno pákistánský reportér exkluzivně pro Expres.cz okomentoval šance mladé dívky a naznačil, že jako nejreálnější možnost vidí několikaletý trest v pákistánské věznici. „To, že ji skutečně osvobodí, vidím tak na dvacet procent,“ sdělil tehdy Ali.

Další soudní stání s mladou Češkou, která na svůj ortel čeká už více než deset měsíců, je naplánováno na 20. listopadu.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 18. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  25
 • Haha
  12
 • Super
  10
 • Tvl
  9
 • Cože
  7
 • Sladký
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat