Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Příběhy amerických vrahů: Ted Bundy byl chytrý hezoun. A také nekrofil a sadista

  Ted Bundy patří mezi nejslavnější vrahy. | foto: Reprofoto Mail Online

  Minimálně třicet obětí za pouhopouhých pět let. To je statistika jednoho z nejslavnějších vrahů americké historie Teda Bundyho. Jeho životní příběh je velice zajímavý. Pojďme se na něj podívat trochu detailněji.

  Theodore Robert Bundy (1946–1989) nebyl úplně obyčejný násilník. Byl chytrý, vzdělaný a navíc se jednalo o typického krasavce, který snadno lámal dívkám srdce.

  V roce 1965 dokončil střední školu a poté, co získal stipendium, zamířil studovat psychologii na University of Puget Sound. 

  Zde pobyl pouze dva semestry a přesídlil na washingtonskou univerzitu v Seattlu, kterou dokončil v roce 1972 a mohl se tak pyšnit diplomem z psychologie. Uznávaný psycholog se ale z Teda Bundyho bohužel nestal...

  Bundy si zkoušel ještě rozšířit obzory tím, že šel studovat práva. Brzy s tím ale sekl a vystačil si tak „pouze“ s diplomem z psychologie. 

  Na stránce státního žalobce okresu Clark se píše, že Bundy byl na škole plachý introvert, který se ale velmi dobře učil.

  „Nebyl schopen porozumět sociálnímu chování a nevěděl, jak se k ostatním chovat,“ stojí ve spisu.

  Příběh tohoto muže je minimálně pozoruhodný.

  Jeho řádění začalo v roce 1973, tedy krátce poté, co na dobro sekl se školou. Bundymu se tehdy začalo líbit vraždit ženy, zejména mladé bělošky ve věku od 13 do 26 let.

  Jeho „postup“ byl prostý: Ženu nejprve okouzlil svým šarmem a poté ji většinou omráčil úderem do hlavy. To ale Bundymu nestačilo, a tak nebohé ženy uškrtil.

  Po útocích je navíc Bundy většinou ještě znásilnil. Své oběti Bundy vyhledával na veřejných místech.

  Zajímavé je, že v době, kdy takto „řádil“, Bundy oficiálně udržoval poměr s rozvedenou sekretářkou Elizabeth Kloepferovou. Jejich vztah skončil v roce 1976, kdy byl Bundy nejprve uvězněn za únos mladé ženy.

  Definitivně coby vrah byl Bundy uvězněn v únoru roku 1978. 

  Deset let vytrvale popíral vinu, poté už ale lhát přestal a přiznal se k nejméně třiceti vraždám. Celkově počet jeho obětí může být ale výrazně větší. Ve spisu například stálo, že je možné, že s vražděním dívek začal už v pubertě. To ale Bundy odmítal.

  První ženou, na kterou si Bundy dovolil, tak byla osmnáctiletá tanečnice a studentka Karen Sparksová. Po půlnoci se vloupal do jejího sklepního bytu a ve spánku ji udeřil kovovou tyčí a pak ji touto tyčí ještě znásilnil.

  Karen byla v bezvědomí dlouhých deset dní a Bundy se na ní vyřádil natolik, že to na ní zanechalo trvalé následky. 

  Poprvé Bundy oficiálně vraždil 1. února 1974, kdy ztloukl do bezvědomí Lyndu Ann Healyovou, které ještě navíc usekl hlavu.

  Podobně drsně se Bundy vypořádal i s ostatními dívkami, které měly to „štěstí“, že vraha a nekrofila potkaly.

  Bundy hodně spoléhal na to, že díky svému charismatickému vzhledu a již zmíněnému šarmu všechny přesvědčí. 

  Například 8. listopadu 1974 Carol DaRonchové napovídal, že je policista, a požádal ji, aby s ním jela na stanici podat svědectví k pokusu o krádež jejího auta. Bundy ji poté chtěl spoutat, Carol ale utekla. 

  Bundy si tak našel „náhradu“ v podobě teprve sedmnáctileté Debry Kentové. Poté, co ji zabil, byl Bundy konečně zatčen. 

  Identifikovala ho sama Carol DaRonchová, která mu těsně před jeho poslední vraždou utekla. Z vězení se ale Bundymu povedlo utéct a vraždit tak mohl znovu.

  Definitivně spadla klec 15. února 1978, kdy byl Bundy opět zatčen a začal jeden z nejsledovanějších soudních procesů v USA. Na soudní líčení přišlo více než dvě stě novinářů.

  Řekli byste, že je to masový vrah? Ted Bundy působil jako sympaťák.

  Bundy dlouho věřil, že soudní proces vyhraje. Porotu se snažil naklonit si svým šarmem, stejně jako své oběti. Nevyšlo mu to. 

  Stát Florida ho odsoudil k trestu smrti a Bundy byl „usmažen“ na elektrickém křesle 24. ledna 1989. V tento den tak byl definitivně uzavřen případ jednoho z nejslavnějších vrahů americké historie.

  Pokud vás zaujal příběh vermontského vraha, tak vás jistě nadchne i film Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile, který popisuje život Teda Bundyho. Sériového vraha ve snímku ztvárnil lamač dívčích srdcí Zac Efron a premiéra filmu se čeká příští rok.

  Zac Efron / Ted Bundy

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 15:13 pondělí 5. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

  • Tvl
   15
  • Super
   14
  • Trapas
   11
  • Cože
   7
  • Sladký
   7
  • Haha
   6