Malá domů: Kvůli diplomce má ministryně z ostudy kabát a všem je k smíchu!

Taťána Malá jako náměstkyně ministra kouzel Dolores Jane Umbridge | foto: TMBK

Ministryně spravedlnosti Taťána Malá se ve své funkci moc neohřála. Její „jepičí“ funkční období čítalo dvanáct dní. Rekordmanku Karolínu Peake, která v resortu obrany úřadovala pouhých osm dní, sice netrumfla, lidovou tvořivost a vtipálky ale inspirovala o poznání víc.

Jestli jsou Češi v něčem přeborníci a tentokrát nemáme na mysli ani pití piva, kouření marihuany, obezitu a houfné ježdění do Chorvatska, tak je to politická satira a umění si vystřelit snad z jakékoli události, která se na Hradě nebo ve Strakově akademii upeče.

Výjimkou nebylo ani „mikroangažmá“ Taťány Malé ve vládě hnutí ANO, ČSSD, která se opírá o podporu komunistů. „Neměli bychom být pro srandu králíkům,“ rýpnul si šéf lidovců Pavel Bělobrádek v návaznosti na diplomovou práci o chovu králíků, v níž si Malá „půjčila“ pár pasáží od svých svědomitějších kolegů. A právě to jí ve finále zlomilo vaz. Ruce pryč od ní totiž dal i premiér a šéf ANO Andrej Babiš.

Díky, mami...

„Kvůli této kampani, která je proti mně vedena, já už nechci, aby bylo hnutí dál poškozováno, ani nově vznikající vláda,“ řekla Malá novinářům. To už ale bylo pozdě a její kauza si dávno žila vlastním životem. „Máme děti, ty chodí na internet a je to opravdu nepříjemné. Tak jsme se rozhodli ženino angažmá ve firmě zrušit,“ svěřil Českému rozhlasu manžel ministryně Ondřej Malý poté, co se novináři začali zajímat o jeho podnikání.

Na děti možná měla ministryně myslet dřív. Svým tvrdošíjným postojem A just neuhnu ani o píď!“ si zadělala na takovou publicitu, že se z toho nezatočí hlava jen dětem, ale celé rozvětvené rodině a dost možná i obci, z níž Malá pochází. Zatím to vypadá, že v Lelekovicích její pamětní desku ani hvězdu na chodníku slávy nechystají, stejně jako slavnostní přivítání na červeném koberci. 

Ale vtipné koláže a glosy, kterým Malá dala svým postojem vzniknout, by jí ve finále mohly vyčarovat na tváři šťastný ruměnec. Zasmát se nad vlastní hloupostí, to je přece to jediné, co teď může udělat.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:08 7. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  34
 • Super
  12
 • Trapas
  11
 • Tvl
  9
 • Sladký
  8
 • Cože
  6
Komentáře