Tamara Klusová kojila u silnice, Klus mluví o softpornu, veřejnost se vysmívá

Manželé Klusovi jsou zastánci přírodního života a kojení na veřejnosti je pro ně naprosto přirozené. | foto: koláž Expres.cz

Fotografie kojící ženy na veřejnosti vždycky spolehlivě zabere jako červený prapor na rozzuřeného býka a vášnivá diskuze u podobného snímku není nic neobvyklého. Zvlášť ve chvíli, kdy se jedná o mediálně známou osobu, jakou bezesporu manželka zpěváka Tomáše Kluse Tamara je.

Tamara Klusová a Tomáš Klus jsou příkladní sluníčkoví lidé, kterým není nic lidského cizí a své hippie názory a postoje často sdělují prostřednictvím sociálních sítí do světa. Samozřejmě se najde vždy dost příznivců, kteří mladé manžele za cokoliv chválí a opěvují, stejně jako na nich naopak kritici nenechají nit suchou.

Fotografii kojící Tamary s nejmladším potomkem, půlroční dcerou Jenovéfou, zachytil zpěvák na poměrně decentním snímku kdesi u silnice.

Po umístění obrázku na společný instagramový účet s komentářem „UsPoKojení“ se v komentářích strhla bitva zastánců kojení na veřejnosti a těch, kterým něco takového přijde přinejmenším neslušné.

Někoho podobné snímky dokáží pěkně rozhodit.

Někoho podobné snímky dokážou pěkně rozhodit.

„Já tedy nejsem úplně proti, ale za mě je to intimní věc a vystavovat se na sociální síti, to nepochopím. U miminka to chápu, ta se musí nakojit kdekoliv a kdykoliv, jde to i decentně. Větší dítě, to už na veřejnost nepatří,“ píše jedna z diskutujících a další to samé kritizuje z jiného důvodu: „Nevadí mi to na veřejnosti, je to normální a správné, ale fotky toho jsou myslím trapné.“

„Taky jsem kojící, taky bych se na fotku takhle nevystavila, ale krmení dítěte na veřejnosti, kdy se můžu schovat někam za roh nebo se aspoň otočit, je pro mě naprosto přirozená věc. Mně fakt přijde, že to některý matky dělají schválně, jen aby vyvolaly diskuzi,“ podezírá další matka Tamaru, že snad chce jen provokovat.

K celé lehce vyhrocené diskuzi se však vyjádřil i zpěvák, který kojení považuje za tak přirozenou věc, že nerozumí, co by na tom mohlo někoho pobuřovat: „Je to vtipný, v době, kdy člověk na večírku a následně na titulce bulváru (to je to, co se u nás čte nejvíc) nemá problém potkat dvě pochodující bradavky a následně senzačně ulovený rozkrok starší herečky, co nešťastně nastoupí do auta. V době, kdy v pět odpoledne seriály nabízejí softporno a kdy jsou ženy hodnoceny na základě toho, které křivky jsou líp zakřivené pod co nejmenšími plavkami, někoho pobouří něco tak přirozeného, jako je kojení... To je fakt sranda, jako legrační, s takovou zvláštní příchutí.“

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:34 15. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  97
 • Super
  41
 • Haha
  21
 • Tvl
  11
 • Cože
  10
 • Sladký
  8
Komentáře

Mohlo by vás zajímat