Neděle 12. července 2020, svátek má Bořek
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Matka mrtvého Tadeáše (†4 měs.) promluvila: Nechte mě na pokoji, podle policie jsem nevinná!

  Snáší se na ni hněv veřejnosti, lidé jí přejí utrpení a smrt. Podle nich totiž právě dvacetiletá Veronika z Mělníka zavinila smrt svého čtyřměsíčního syna Tadeáška, který byl nalezen mrtvý v řece nedaleko parku, kde ho měla údajně ztratit. Teď se matka poprvé k celé události vyjádřila. „Policie mě propustila, protože jsem nevinná. Nechte mě na pokoji!“ vzkazuje.

  Pátrání po kojenci sledovalo celé Česko. Všichni se ale od začátku báli nejhoršího a to se nakonec i stalo: Tadeáš byl nalezen bez známek života v řece, přibližně dva kilometry od místa, kde ho měl Veronice podle jejích slov někdo ukrást, když se opalovala.

  Hodně indicií naznačovalo, že by právě ona mohla být podezřelá. Zaprvé vlastní rodina verzi o únosu zpochybnila, příbuzná se nechala slyšet, že se spíše Veronika někde zdrogovala a Tadeáše zapomněla. Její okolí zase mluvilo o tom, že syna neměla ráda a chovala se k němu ošklivě.

  Navíc policie dosud vyslýchala dva lidi, podle informací Expresu byla Veronika jednou z nich, což je pochopitelné. Pak pátrání zničehonic nabralo nový spád, když kriminalisté uzavřeli úsek řeky Labe a následně právě tam Tadeáše našli. To znamená, že šli najisto. Někdo z vyslýchaných tak zřejmě musel vědět, kde se chlapcovo tělo nachází.

  Jenže nyní se Veronika poprvé ozvala. A vinu rázně odmítá s tím, že policie vyloučila její podíl na synově smrti.

  Tadeášova matka Veronika

  Tadeášova matka Veronika

  „Pro všechny ‚informované‘‎: Policie dnes prokázala, že se nejednalo o mé zavinění, a propustila mě,“ vzkázala na Facebooku, kde se od včerejška hromadí zuřivé komentáře s přáním její smrti. 

  „Takže nechte můj profil na pokoji, bude stejně dřív nebo později smazán,“ vzkázala jejich autorům. 

  Vzkaz Tadeášovy matky

  Vzkaz Tadeášovy matky

  „Stalo se to, čeho jsem se nejvíce bála. Přišla jsem o mého malého synka, kterého jsem milovala, snažila jsem se, aby měl to nejlepší. Občas jsem na to neměla sílu. Bylo to něco pro mě nového. Lituji toho, že jsem nebyla skvělá máma, kterou jsem měla být. Je mi strašně líto, že jsem na malou chvíli usnula a malý nikde. Modlila se, aby se našel. Ale ta zpráva mi vyrvala srdce. Bohužel čas nevrátím. Chtěla bych ho mít znovu v ruce a držet ho. Je strašný přijít o část mě. Ty, co si o mně udělali názor, bych chtěla poprosit, aby mě aspoň v tuto dobu nechali být a nepsali tak hnusné věci. Děkuji,“ vzkázala ovšem vzápětí.

  Vzápětí status smazala, zřejmě kvůli vlně dalších komentářů, podle nichž za synovu smrt může ona, ať už se stalo cokoliv, protože ho jako matka měla hlídat a chránit.

  Nedlouho poté mladá žena smazala i celý profil.

  Policie: Žádné cizí zavinění

  Policie dnes skutečně vyloučila, že by chlapec zemřel násilnou smrti. A to podle výsledků soudní pitvy.

  „Dnešní výsledky soudní pitvy zemřelého dítěte vyloučily cizí zavinění. Všechny podezřelé osoby, které byly v souvislosti s případem zadrženy a vyslýchány, byly dnes propuštěny,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková s tím, že jde o rodinnou tragédii. Další informace policie s ohledem na věk dítěte sdělovat nebude.

  Co to ale znamená? Mohl Tadeáš nečekaně zemřít, načež Veronika zpanikařila a zbavila se jeho těla? Nebo snad syna nechala někde ležet a on zemřel hlady či zimou?

  Fotogalerie

  Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

  Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 12. července 2020, svátek má Bořek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz