Švédsko nad útoky přistěhovalců přivírá oči. Hlavně nebýt za xenofoby!

Policisté zasahují při nočních nepokojích. | foto: Profimedia.cz

Švédští investigativní novináři zjistili, že šest z deseti znásilnění mají na svědomí muži pocházející z Afriky a Blízkého východu. Pokud jde o znásilnění, při kterém oběť útočníka nezná, tato statistika vzrůstá na osm z deseti. O národnosti útočníků se ale na veřejnosti mlčí. Navíc na projednání čeká dalších tisíc případů.

Znásilňování, vraždy, rabování a zapalování aut nejsou v posledních letech v kdysi bezpečné severské zemi nic neobvyklého. 

Podle norského publicisty a blogera Yngvara Brenny, žijícího střídavě v ČR a na severu Norska, se ve Švédsku nachází už padesát no-go zón, do kterých nejezdí pošta ani policisté.

V některých čtvrtích města Malmö jsou prý dokonce nastraženy pumy. Nepokoje, které zavládly minulý týden v Göteborgu, zasáhly i další čtyři města, nikde se o tom ale nemluví. Zadrženo bylo několik mladíků ve věku 18–20 let, všichni jsou imigranti a všichni už byli trestáni za jiné delikty.

Vláda i média o této situaci informují poskrovnu, a hlavně mlčí o národnosti pachatelů, aby veřejnost nezačala imigranty nenávidět. 

Šokující je, že se ve společnosti na téma přistěhovalců vůbec nehovoří, lidé se bojí, aby nebyli za xenofoby. A Itálii, která začíná uprchlíky odmítat, považují za diktátorskou a rasistickou.

Přistěhovalci jsou zkrátka ve Švédsku stále politicky citlivé téma, i když se problémy s nimi stávají nezvladatelnými. Švédští občané samozřejmě nejsou slepí a vidí, co se kolem nich děje a kdo za tím stojí. Je otázkou času, kdy se probudí,  může to pak skončit například vítězstvím nacionalistů v dalších volbách.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:41 22. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  24
 • Tvl
  10
 • Haha
  9
 • Cože
  8
 • Trapas
  8
 • Sladký
  6
Komentáře